----
(2026-06-27)Fot. Anna DembińskaBezcenne skarby rodziny Loitzów znów w Elblągu
To gotowy scenariusz na film. Przez dekady leżały na półce w Warszawie, trafiając tam w cieniu stanu wojennego. Dziś, dzięki czujności bibliotekarzy i... awarii hydraulicznej, dwa bezcenne starodruki z kolekcji rodziny Loitzów po blisko 80 latach wróciły do Biblioteki Elbląskiej.
Przeczytaj więcej w artykule związanym z tym fotoreportażem.
Przeczytaj więcej w artykule związanym z tym fotoreportażem.