UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Miasto powinno? To jest obiektywne zdanie niezależnej firmy? Wróbel im zapłacił więc nic dziwnego. Koszty budowy ogromne i zapewne jeszcze wyższe niż podają.Termin oddania do użytku bardzo odległy. Wybór gazu ziemnego to chyba żart. W naszej sytuacji uzależnienia od dostaw od kacapów to jak pętla na szyję. Nie mogę zrozumieć, że coś takiego nam proponują. Skandal.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    ja wiem(2018-09-07)
  • Plan zaopatrzenia miasta w energię, który zgodnie z uchwałą RM z 2007r. miał być realizowany przez Prezydenta, wskazywał na konieczność budowy przez Miasto ekologicznego źródła. Uzasadnienie było proste. Wprowadzenie nowych źródeł energii w mieście stworzy podstawy do zaistnienia rynku ciepła, co może być korzystne dla ludzi. Produkcją paliwa mogą zająć się rodzime firmy. Dwa źródła zwiększą bezpieczeństwo energetyczne. No i najważniejsze. Oprócz ciepła produkowana będzie energia elektryczna. Skromny zapis ale dotyczy ogromnych pieniędzy. Pan RG umieścił link w komentarzu do artykułu o budowie kotła przez EKO. Pisze w nim, że planowana prze EKO roczna produkcja energii elektrycznej po wybudowaniu kotła wyniesie około 165 000 MWh. Cena energii na giełdzie to 262 zł za MWh. Przychód roczny za sprzedaży energii = około 43 230 000 zł. Jest to kwota gwarantująca spłatę dowolnego kredytu zaciągniętego na budowę nowego źródła bez zadłużania miasta. Czerwony
  • Od 2007r. praktycznie do końca 2014r. Prezydentami Miasta byli Panowie Słonina, Nowaczyk i Wilk. Dlaczego nic nie zrobiono w temacie budowy trudno mi zrozumieć. Prezydent Słonina coś próbował w 2010r. ale nie wyszło. Czyżby kolejnych włodarzy miasta nie interesowała możliwość pozyskania niebagatelnych milionów ze sprzedaży energii elektrycznej po wybudowaniu przez Miasto nowego źródła?. Milionów mogących w istotny sposób poprawić sytuację gospodarczą i finansową miasta? O tym tak ważnym plusie wynikającym z budowy przez Miasto nowego źródła ciepła nikt nie chce mówić. Dlaczego? Warto spytać ile energii elektrycznej EKO wprowadza do sieci rocznie w sezonie i sprzedaje a będzie można precyzyjnie poznać skalę finansową. Prezes EKO na pewno nie odmówi podania tej informacji. Chociaż? Wyjdzie, że kroi Miasto za ciepło a dodatkowymi wpływami za energię elektryczna z Miastem się nie dzieli. Czerwony
  • W Niemieckim Obozie KL Sztutthof od 05.09.2018 znajduje się wystawa poświęcona więźniom homoseksualistom, patronat nad tym czymś objął niemiecki ambasador z Gdańska. Pomysłodawcą wystawy jest Piotr Ch (34l. ) ze Sztutowa (kawaler) 02.09.2018 była duża uroczystość pamięci pierwszego transportu więźniów do obozu Msza Św w intencji pomordowanych itd. Po 3 dniach tworzy się niewiadomo komu potrzebną i doczego wystawe pamięci homosi w Muzeum Stutthof. Jest tyle nacji i narodowości które ginęły w tym obozie a nie są lub nigdy nie były upamiętnione przez tak dostojną wystawę jaką jest obecna wystawa pamięci sodomitów. Jestem zbulwersowany i zażenowany zarządem Muzeum Stutthof, że dopuściły się upamiętniać promil więżniów o wątpliwej moralności, zapominając jednocześnie o tysiącach innych często bohaterach.
  • jesteś przykładem niemoralności, bo piszesz rzeczy niegodziwe. Sodomitą jest pedofil z Poznania, "używający" kleryków. Napisz o nim.
  • To co piszesz jest haniebne. W mojej ocenie nie daleko ci do ludzi, którzy organizowali obozy takie jak kl stutthof
  • Ludzie, elblążanie. Nie dajcie sobie robić wodę z mózgu. Miasto nigdy nie zbuduje swojej elektrowni parowo gazoweji o mocy cieplnej 300 MW i tym samym 100 MW elektrycznej. To nie tylko kwestja chęci i pieniędzy. To pozwolenia, to wpasowanie w panstwową politykę energetyczną, środowiskową. Pamiętajcie, że w energetyce nie można tak sobie włączyć do systemu 100 MW mocy kiedy chcę i gdzie chcę. Tak można zrobić gdy ktoś odziedziczył zabytkową ellektrowienkę wodną np. 0,2 MW. Woda leci, młynek się kręci i ludzie zwiedzają. Skansen. Energetyka to jak system nerwowy u człowieka, delikatny, czuły i podatny na zakłócenia. Nie mówię już o prowadzeniu i utrzymaniu takiej elektrociepłowni gazowej. To całkowicie przerasta siły miasta. Nie poradzisz sobie z samolotem mając tylko prawa jazdy kat B i Fiata. Miastu doradza ktoś całkowicie wypompowany technicznie. Tak to wygląda. Energa to wiedza, doświadczenie, to historyczny spadek i kontynuacja tradycji i nieustanny kontakt z prądem i ciepłem. Owszem, miasto mogłoby zbudować tylko cieplownię gazową, bez prądu. Coś podobnego jak na Dojazdowej. Nie jest to możliwe ze względu niską sprawność takiego rozwiązania. Miasto, jak stary 59 letni kawaler, bez grosza przy duszy, który postanowił opuścić dom rodziców i żyć samodzielnie. Chyba jako bezdomny. Ot co.
  • Myślę, że większość osób, które przeczytaly ten komentarz, rozumie jak to jest z tą energetyką i jak Wróbel zrobił z nas idiotow. Czas podziękować mu przy urnie.
  • Zapraszam do dyskusji o na temat naszego miasta i wspólnego zmieniania go na lepsze na grupę Zjednoczony Elbląg, która znajduję się na Facebook'u.
  • W 1998 roku Rada Miasta uchwaliła program zaopatrzenia miasta w ciepło. Miasto i EPEC miały wybudować ogrzewanie na gaz we własnej kotłowni. Dlaczego tego nie wykonano? Czy ktoś poszedł siedzieć za wydanie pieniędzy na opracowanie którego nie zrealizowano. Później Miasto uchwaliło, że będzie budować elektrociepłownię na malwę pensylwańską. Dlaczego nikt nie siedzi za wydanie pieniędzy na koncepcję której nie zrealizowano. A dodajmy, że to te same personalnie władze co obecnie. Czy ktoś zna odpowiedź, co będzie jak obecnie projektowany blok ulegnie awarii? Np tak jak ten biomasowy albo jak rezerwowane wielokrotnie elektrownie atomowe? Pan Klim opowiada od wielu lat brednie. Zawsze mówił, że energia jest skandalicznie droga. A podrożała dopiero w ostatnich latach, gdy zaczęto ustalać cenę w oparciu o porównywalne systemy ciepłownicze, czyli jest to cena średnia z podobnych systemów. Wydaje się, że jedynym sposobem na podjęcie przez Prezydenta decyzji, jest wypowiedzenie dostaw, tak jak zrobił to Stomil w Olsztynie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    entuzjasta(2018-09-10)
  • W połowie 2017 roku PKN Orlen ukończył budowę pierwszego bloku gazowo-parowego CCGT o mocy 463 MWe. Blok gazowo-parowy we Włocławku to jeden z dwóch obok Płocka kluczowych kogeneracyjnych projektów energetycznych PKN Orlen. 8 września 2018 roku nastąpiło awaryjne wyłączenie Elektrociepłowni Włocławek. Obecnie trwa weryfikacja uszkodzeń i zakresu niezbędnych napraw. Na obecnym etapie szacujemy postój jednostki do początku grudnia bieżącego roku. Dokładny okres postoju będzie znany po ustaleniu pełnego zakresu prac naprawczych oraz harmonogramu ich wykonania" koniec cytatu. .. .. Co będzie jak 2 miesiące projektowany w Elblągu blok parowo-gazowy stanie????? A Orlen nie oszczędzał przy budowie tak jak musi oszczędzać miasto.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    entuzjasta(2018-09-12)
  • Prezydencie! Czy uchwały Rady Miejskiej nadają się tylko do powieszenia na gwoździu w sławojce? Czemu ich nie realizujesz? Jeżeli to tylko papier do d. .. ., to po co nad nimi dyskutować i płacić za kolejne projekty/koncepcje? Prezes ABB mógł skorzystać z funduszy norweskich jak był tu Prezesem i podarować miastu blok. Czemu tego nie zrobił? Nie chodzi o to by złapać króliczka, ale by gonić go, ale by gonić go. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    entuzjasta(2018-09-12)
Reklama