UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Nie dość, że w Parku Krajobrazowym, to z pewnościa to chlerstwo będzie hałasowało?! Autor o tym nic nie wspomniał. Oczywiście jestem przeciw!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Grzebar(2003-02-03)
  • Brawo wreszcie ktos stawia na ekologie. :)
  • A ja sadzę kochani, że to wszystko jak zwykle gra pozorów i mitów, bez zdroworozsądkowego pojęcia sprawy. Spójrzmy na to zagadnienie obiektywnie. Takie na ten przykład instytucje zajmujące się ochroną zabytków, ochroną krajobrazu, kultury, techniki i wielu innych dziedzin życia. Cóż możemy powiedzieć na ich temat - ano są, a reszta jest milczeniem. Włos się na głowie jeży jak człowiek patrzy na różnego typu zabytki, miejsca kultu, spotkań - niszczejące wprost w zawrotnym tempie. Przecież to kpina ze społeczeństwa i jego kultury. Ekologia - wyświechtane słowo - szczególnie przez wielu osobników mających o niej dość mętne pojęcie. Słuchajcie - wszyscy na tym forum (a właściwie znakomita większość) zarzucają mi czarnowidztwo i brak właściwego obrazu świata realnego. Być może jestem dość szczególnym obserwatorem rzeczywistości, ale do cholery nie róbcie ze mnie idioty, jeżeli ten świat postrzegam według jego realnych faktów i zdarzeń. Dlatego też jestem zdania, że żadna obecnie funkcjonująca instytucja państwowa lub samorządowa nie jest w stanie i nie ma ku temu żadnego powodu, aby ustanawiać właściwe i logiczne reguły postępowania. Z drugiej strony - społeczność lokalna, wojewódzka ogólnopolska miotana tysiącami rozterek i sprzecznych interesów nie jest w stanie przedsięwziąć żadnej konstruktywnej inicjatywy, z której urodziłoby się coś, co by dało znaczący efekt ekonomiczny, społeczny, kulturowy. Jesteśmy tak wewnętrznie jako społeczeństwo ze sobą nienawistnie skłóceni i rozdarci, ze jakakolwiek inicjatywa natychmiast jest torpedowana w czambuł przez no powiedzmy ośrodki opiniotwórcze. Przykłady można by mnożyć. A dobitnym tego dowodem jest bardzo dużo opinii obcokrajowców odwiedzających nasz kraj i obserwujących to zjawisko z boku. Toż to jakaś paranoja - opowiadają - wy wbrew sobie i swoim interesom wybieracie rozwiązania lub doprowadzacie do lawiny zaniechań inicjatyw i dążeń. Tak Ziomkowie - czas się z tego smutnego letargu obudzić i zacząć rozsądnie budować świat, wokoło - co by był przyjazny dla nas i dla innych, a jeszcze do tego pozwolił się w ni m poruszać ludziom młodym, mniej aktywnym, mało zaradnym i upośledzonym. Tego wam życzę Ziomkowie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2003-02-03)
  • "Co to jest ekorozwoj? - Ekologiczne niszczenie srodowiska..."
  • Podobno wszystko co żywe spi**&sza od wiatraków, może w wyniku wibracji lub chałasu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Expert Bolo(2003-02-04)
  • Moim skromnym zdaniem to hit! Prosze przez chwile pomyslcie szanowni przedmowcy. Energia pochodzaca z tego zrodla jest czysta ekoligicznie i duzo tansza. Nie trzeba palic wegla, drewna czy czegos innego co zatruwa srodowisko. Na tak zwanym zachodzie pelno jest tego typu urzadzen. U nas najblizej juz przynajmniej od 10 lat istnieje mala ferma wiatrakowa polozona pomiedzy Puckiem i Wladyslawowem i nikomu nie przeszkadza. Choc smutno, ze w tym przypadku zastosowano mysl inzynierow z Bialorusi. Przeciez w E. jest napewno duzo zdolnych i myslacych inzynierow rodem z Zamechu, a nawet chyba pod E. sa produkowane elementy do turbin wiatrowych. Drzewniej w okolica E. bylo wiele wiatrakow, ktore wprawdzie nie produkowalu energii elektrycznej, a mielily zboze. Ten czas minal. Ostatni wiatrak spalil sie rok temu w Wikrowie. Druga sprawa to fakt, iz ten pierwszy energetyczny wiatrak stoi na terenie podobno prywatnym. Zreszta dla oponentow mozna przeciez zainteresowac ta sprawa Pana Miroslawa K. Pozdrawiam TR
  • To jest duży KIT. Postawienie takiego wiatraka to nie tylko wybudowanie wieży ze skrzydłami, ale także postawienie stacji transformatorowej i doprowadzenie kabli przez las (jescze nie znaleziono sposobu na bezprzewodowy przesyłą energii elektrycznej). Niewątpliwie oszpeci to znacznie krajobraz - my przywykliśmy, że mamy taką ładną Wysoczyznę, ale przyjeżdżający z bardzej zurbanizowanych terenów ludzie są nią wręcz zachwyceni. Jest wystarczająco dużo terenów o odpowiednich warunkach pogodowych (wiatr nie tyle musi być bardzo mocny co wiać często i ze zbliżoną prędkością) nie mających specjalnych walorów widokowych by chronić Wysoczyznę przed takimi pomysłami.
  • TR: Wszystko to prawda o czym piszesz tylko nie odpowiedziałes na pytanie dlaczego postanowiono ten ekologicznie czysty prąd produkować na terenie Parku Krajobrazowego? Poza tym porównywanie starych, urokliwych wiatraków do tej stacji kosmicznej to chyba drobne nieporozumienie?
  • czy za cenę 30MW mocy warto to wszystko niszczyć??? myślę że nie ponieważ jest już niewiele takich miejsc w Polsce dlaczego to ma być zniszczone przez jakieś wiatraki???czy tylko dlatego że będą to jedne z wyzszych budowli w naszym regionie???na pewno nie stana się atrakcją turysyczną bo coraz więcej tego typu budowli pojawia się w naszym kraju i zaraz przestaną budzić zainteresowanie a odbudowa tego co zostanie stracone podczas budowy będzie niewykonalna!!!!!!!!dla mnie to kit
  • Jesli przy okazji na terenie Elblaga i okolic bedzie odczuwalnie tanszy prad, to stawiajcie sobie nawet 50 wiatrakow, ale jesli nie bedzie z tego korzysci dla miasta to paszol won na inny teren!
  • A propos pieniędzy to nietrudno policzyć, że taka inwestycja będzie się zwracać przez dziesięciolecia. Budowa takich wiatraków z ekonomicznego punktu widzenia ma sens tam gdzie państwo w istotny sposób dokłada do tego interesu, vide Dania, Szwecja. Naszego budżetu na takie fanaberie jeszcze nie stać. Wniosek jest tylko jeden, ktoś buduje nam pod bokiem największą pralnię pieniędzy w regionie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ekonomista(2003-02-04)
  • Lop: tańszy prąd to będziesz miał jak sobie to cudo postawisz w ogródku. Na kredyt oczywiście, bo cena oscyluje ok. czterech dużych baniek za sztukę.
Reklama