UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Sanepid nawet nie raczył zapytać z kim mieszka mój syn, który ma wynik dodatni. Także wirus będzie się szerzył. Wszystko zależy od nas. Synową sama poddała się samoizolaji
  • Bo wg obowiązujących przepisów WSZYSCY zamieszkujący gospodarstwo domowe z osobą z dodatnim wynikiem są objęci kwarantanną! Więc co miał robić jeszcze sanepid???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zdrowia(2020-12-06)
  • @zdrowia - Pobrać dane (imię, nazwisko, PESEL i adres zamieszkania)w celu wprowadzenia ich do systemu ewp. A zatem podaruj Sobie wykrzykniki, jak nie do końca masz wiedzę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Cogitans(2020-12-06)
  • @Cogitans - "Kwarantanna osoby, która mieszka z osobą chorą na COVID-19 i przebywającą na izolacji domowej, trwa tyle, ile wynosi izolacja osoby zakażonej plus 7 dni. W tym wypadku nie ma decyzji sanepidu, osoba, której to dotyczy, ma obowiązek sama poddać się kwarantannie i pilnować jej terminu. "- źródło - pacjent. gov. pl
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    zdrowia(2020-12-06)
  • @zdrowia - Tak? To ciekawostka, bo osoba przebywająca na kwarantannie musi zostać o tym poinformowana...informacja może być przekazana w dowolny sposób...Ale musi zostać przekazana....ostatnimi czasy praktykuje się informowanie za pomocą automatycznej szczekaczki...zanim to jednak nastąpi trzeba przekazać dane...dane te podaje albo osoba zakazona poprzez portal epacjent, a jeśli tego nie zrobi (nie ma obowiązku) to obowiązek ten spoczywa na stacji sanitarno-epidemiologogicznej. Źródłem tych danych jest nowela rozporządzenia w sprawie ustanowienia nakazów i zakazów.... Która dokładnie, nie mam pojęcia, bo już tyle ich było, że można się pogubić...zdaje się, że z 3 listopada, ale ręki sobie obciąć nie dam...teraz pytanie: co jest ważniejsze? Tekst na stronie www czy treść rozporządzenia? Zgodnie z polskim systemem prawa, źródłem prawa jest akt prawny, a nie swobodny tekst zapisany przez bliżej nieomreslona osobę....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Cogitans(2020-12-06)
  • @Cogitans - po ust. 4 dodaje się ust. 4a w brzmieniu: „4a. Osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub z nią zamieszkująca, od dnia uzyskania przez osobę, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2,pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2,jest obowiązana poddać się kwarantannie trwającej do upływu 7 dni od dnia zakończenia izolacji osoby, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje. Decyzji organu inspekcji sanitarnej nie wydaje się. ”, źródło- biuletyn informacji publicznej- ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    zdrowia(2020-12-06)
  • @zdrowia - A § 3b rzeczonego rozporządzenia również przeczytany został? zreszta. .. ust. 4a tak na prawdę nie mówi, że osoba sama się poddać kwarantannie, a że ta kwarantanna trwa dłużej o 7,niż kwarantanna osoby zakazonej. .. polecam trochę wnikliwiej czytać przepisy. .. gdyby interpretować ten przepis w taki sposób, którym piszesz, to respektowanie kwarantanny byłoby niemożliwe. .. bo skąd ktokolwiek miałby wiedzieć, poza sama osoba zainteresowana, że dana osoba jest objęta kwarantanna? Stąd właśnie na służbach sanitarnych w dalszym ciągu spoczywa obowiązek pozyskania danych wspołzamieszkujacych, żeby wprowadzić te osoby do systemu. .. tylko wtedy można w jakikolwiek sposób kontrolować to. .. dodatkowo dano możliwość samodzielnej rejestracji. .. Ale to jest taka fikcja, że nikt nawet nie bierze tego pod uwagę. .. podobnie, jak "obowiązkowej"aplikacji dla izolowanych i kwarantannowanych. .. Na przyszłość polecam dokładniej czytać przepisy i analizować je w sposób właściwy, tj. Zgodny z ich przekazem. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-12-06)
  • @Cogitans - jest obowiązana poddać się kwarantannie trwającej do upływu 7 dni od dnia zakończenia izolacji osoby, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje- przecież jaśniej się nie da. Jest obowiązana to znaczy, że ma obowiązek. § 3b mówi o osobach które miały kontakt z chorym. Tzn. np, dziecko z nauczycielką w przedszkolu - wówczas sanepid o tym informuje. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że mieszka osoba niezameldowana w tym samym miejscu, ale również wtedy osoba chora może takiej osoby nie podać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    zdrowia(2020-12-06)
  • @zdrowia - Dopisze jeszcze, że brak decyzji administracyjnej w kwestii kwarantanny jest niezgodny z prawem. reguluje to Art. 33 ust. 3a pkt 1 (dz. U. 2020 poz. 1845), który wskazuje, że wstępną decyzją może być przekazana ustnie (telefonicznie), ale ostatecznie pisemną decyzja administracyjną musi być dostarczona. W związku z tym, że rozporządzenie, które znosi ten obowiązek, nie ma żadnej delegacji ustawowej do tego, a kwestia ta została już uregulowana w akcie wyższego rzędu, to stwierdzić należy, że rozporządzenie w tym zakresie jest niezgodne z prawem, a zatem nie ma obowiązku, żeby go przestrzegać i można zgłaszać skargi na inspektorów sanitarnych, jeśli nie dostarcza takowej decyzji na piśmie. Takich zabawnych sytuacji w polskim prawie jest więcej. .. świadczą one o tym, że Ci, którzy je stanowia nie mają zielonego pojęcia o tym, co robią i jak robią. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-12-06)
  • @zdrowia - Człowieku. .. nie masz pojęcia o prawie, a się wypowiadasz. .. znasz zapisy ustawy z 5 grudnia 2008 (dz. U. 2020 poz. 1845)? Tam jest jasno określone kto i jak nakłada obowiązek kwarantanny. .. i tym, kto może taki obowiązek nałożyć jest inspekcja sanitarna. .. jeśli ona nie nałożyć takiego obowiązku, to z punktu widzenia prawa żaden obywatel nie ma tego obowiązku. .. jeśli zatem inspekcja sanitarna nie wprowadzi danych osoby do systemu, to nie ma żadnej kwarantanny. .. można wychodzić i robić wszystko, a porcja jak kogoś wylegitymuje, to po prostu puści go wolno. .. takie jest na dzień dzisiejszy prawo. .. a zatem brak kontaktu z sanepid celem pozyskania danych to brak kwarantanny. .. no chyba, że sanepid poza te dane nielegalnie, czyli z innego źródła i wprowadzi. .. Ale to już wtedy robota dla UODO i wyciągnie konsekwencji wobec sanepid, jeśli faktycznie Nastąpiło naruszenie prawa. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-12-06)
  • @Cogitans - Widzę, że masz problem. .. zatem wskaże Ci konkretne namiary. .. art. 33 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 (dz. U. 2020 poz. 1845). Poczytaj. .. może pokusisz się również o odczytanie innych artykułów tej ustawy i wtedy zdobędziesz trochę większą wiedzę nt. Prawa obowiązującego w tym kraju. .. potem zaczniesz pisać bardziej do rzeczy. .. póki co piszesz raczej od rzeczy. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    Cogitans(2020-12-06)
Reklama