Chyba najpoważniejszą korespondencję w dotychczasowym życiu wysłali i otrzymali przy okazji minionego Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 – wymienili bowiem życzenia i uprzejmości z samą królową Elżbietą II.
Uczniowie i nauczyciele postanowili wysłać świąteczną paczkę prosto do królowej Elżbiety II, a na odpowiedź z Windsor Castle nie przyszło im długo czekać.
Jak informuje Szkoła Podstawowa nr 21 ,w specjalnie przygotowanej paczce znalazły się ręcznie wykonane kartki ze świątecznymi życzeniami od uczniów klas I – III oraz kaligrafowane życzenia i oficjalny list. Ponadto do paczki trafiły albumy o Elblągu i obraz Bramy Targowej namalowany pastelami przez Julię Burzyńską z klasy 8d. Królowa otrzymała również nagranie świątecznej piosenki wykonanej przez uczniów klasy 4d.
Uczniowie i kadra szkoły życzyli królowej m. in. pokoju i szczęścia, a także, oczywiście, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Jak się okazuje, na taką korespondencję królewskie urzędy odpowiadają dość szybko, bo odpowiedź przyszła do szkoły w drugiej połowie stycznia.
- Na życzenie Królowej piszę, aby Wam podziękować za znakomite kartki, piosenkę, którą nagraliście oraz wiadomości, które wysłaliście do Niej na Boże Narodzenie.
Bardzo miło z Waszej strony, że opowiedzieliście Jej Wysokości o Elblągu i załączyliście dwie książki oraz informację o historii swojego miasta. Królowa była poruszona, widząc dołączoną ilustrację Bramy Targowej, narysowaną przez Julię, jedną z Waszych uczennic.
Jej Wysokość jest niezmiernie wdzięczna za szczególną życzliwość i wsparcie okazane Jej w zeszłym roku. W Jej imieniu dziękuję Wam bardzo za okazaną w tym czasie [w czasie pandemii – przyp. tłum.] troskę – napisała do uczniów i kadry w imieniu królowej Elizabeth Leeming, Dama Dworu.
- Ucieszył on naprawdę całą społeczność szkolną – mówi o liście z Zamku Windsor Joanna Celińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21. - Dzieci wraz z opiekunami napracowały się, ale trud został nagrodzony. Nie zawsze zdarza się sytuacja, w której dostajemy list od tak znanej i powszechnie cenionej osoby – podkreśla. Joanna Celińska dodaje, że takie inicjatywy mają również walor edukacyjny, związany choćby z nauką historii czy języka angielskiego.
- Nie bez znaczenia jest też możliwość promocji naszego pięknego miasta - mówi dyrektor SP nr 21.