Przerwa w dostawie wody
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z planowanymi pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej dn. 15.10.2024 / wtorek / pozbawieni dostawy wody będą odbiorcy m. Elbląg:
Hanna Szuszkiewicz: To ludzie tworzą klimat szkoły (Dyrektorzy, do odpowiedzi)
- To jest piękna szkoła życia. Dla mnie obraz, kiedy sportowiec prosi na studniówce do tańca dziewczynę na wózku, to jest obraz pełen wartości. To jest kwintesencja tej szkoły. Oni pójdą w świat i zawsze będą akceptować odmienność i różnorodność – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Sportowych z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, a więc także IV LO. To nasza ostatnia rozmowa w cyklu "Dyrektorzy, do odpowiedzi" z okazji 30-lecia ogólniaka przy Sienkiewicza.
Tysiąc pięćset złotych za takie zachowanie na rondzie. Zobacz film
- Takie zdarzenie może być tragiczne w skutkach. Policjanci zarejestrowali moment, gdy rozpędzona śmieciarka wjeżdża na rondo w Pasłęku, gdzie są inne pojazdy - informuje KMP w Elblągu.
Takimi ofertami dysponuje Powiatowy Urząd Pracy
Powiatowy Urząd Pracy zachęca do przejrzenia aktualnych ofert zatrudnienia.
Z pomocą dla szkoły w Kłodzku
Elbląg przekaże sto tysięcy złotych Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kłodzku, która została zalana podczas wrześniowej powodzi. W czwartek (10 października) uchwałę w tej sprawie podjęli elbląscy radni.
Boski Alvaro nie musi być boski... Escapetruck o handlu ludźmi
10 października przed Ratuszem Staromiejskim stanął Escapetruck. Od rana m. in. młodzież z elbląskich szkół ma okazję poznać historię młodej dziewczyny, która została przymuszona do prostytucji... i spróbować wydostać się z obrzydliwych pomieszczeń, symulujących warunki życia ofiar handlu ludźmi. Zobacz zdjęcia.
Ćwiczenia na lotnisku
11 października (piątek) od godziny 10:00 na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego rozpoczną się przygotowania do ćwiczeń praktycznych, które mają ruszyć o 10:30 z udziałem wszystkich służb (straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja) symulujące niebezpieczne zdarzenie i wykonywanie czynności ratunkowych.
Martha z Elbinga
Pod koniec XIX wieku w elbląskiej stoczni Ferdynanda Schichaua zamówiono trzy statki towarowo - holownicze do przewozów towarów po Kanale Oberlandzkim. Nosiły nazwy: Martha, Berta i Adela. Dziś Martha nosi nazwę Jantar, stoi zacumowana w Bydgoszczy. Historię statku przedstawił Waldemar Danielewicz, gdański historyk specjalizujący się w żegludze śródlądowej.
W czwartek sesja Rady Miejskiej
O godz. 11 w czwartek rozpocznie się Sesja Rady Miejskiej w Elblągu. W planie jest podjęcie trzech uchwał, między innymi tej o pomocy Szkole Podstawowej w Kłodzku, która ucierpiała podczas powodzi.
Umowa na remont pasażu podpisana
Wykonawcą robót będzie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.
Chcą referendum o imigrantach
Grupa elblążan złożyła w ratuszu projekt uchwały zobowiązującej władze miasta do organizacji referendum w sprawie przyjęcia imigrantów. Teraz muszą zebrać 300 podpisów mieszkańców, że projekt mógł być procedowany przez Radę Miejską w Elblągu.
Czytelnicy: wraz z trawą skosili w parku Kajki jeże
- Te zdjęcia wykonałam 5 października, po koszeniu trawy w parku Kajki. Razem z nią skoszone i zmasakrowane zostały jeże. Jak można było to zrobić? Dlaczego osoby, które kosiły trawnik nie zauważyły zwierząt – pyta Czytelniczka. Łąkę kosili pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu i tam szukamy wyjaśnienia tej sprawy.
Nagroda dla elbląskich społeczników po raz dwudziesty
Za każdą organizacją pozarządową stoją specjaliści, pasjonaci, hobbyści i społecznicy - to ich zaangażowanie jest siłą elbląskich stowarzyszeń i fundacji. Z realizowanymi przez nie inicjatywami zetknął się niemal każdy mieszkaniec i mieszkanka naszego miasta - i nie tylko. Wyjątkowym sposobem docenienia ich pracy jest nagroda w Konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Właśnie rozpoczęła się jego 20. edycja. Termin zgłoszeń upływa 31 października.
Escapetruck w Elblągu. Edukacyjnie o handlu ludźmi
Polska Policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Uniwersytetem Wrocławskim, policją holenderską oraz Strażą Graniczną organizuje w dniach od 7 do 18 października 2024 r. na terenie 10. miast w Polsce ogólnopolskie wydarzenie o tematyce przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem „Escapetrucka”, tzw. pojazdu ewakuacyjnego, z którego, aby się wydostać należy rozwiązać zagadkę wymagającą współpracy i logicznego myślenia. Na Warmii i Mazurach wydarzenia odbędą się 9 października 2024 r. na Placu Solidarności w Olsztynie i 10 października 2024 r. przy Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. W Elblągu wydarzenie odbędzie się od 9 do godzin popołudniowych.
Okradł magazyn Regionalnego Centrum Wolontariatu
Policja zatrzymała mężczyznę, który okradł magazyn należący do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. 62-latek zabrał z niego przedmioty o wartości około 2 tysięcy złotych.
Szkolna zamiast sportowej
Mogłaby powstać na Modrzewinie, a jej budowę miałoby dofinansować państwo. Pod koniec sierpnia do prezydenta Elbląga wpłynął list intencyjny w sprawie budowy strzelnicy miejskiej. - Z pewnością inicjatywa ta zostanie wnikliwie przeanalizowana. Otrzymuję również sygnały prywatnych inwestorów zainteresowanych realizacją takiego przedsięwzięcia w naszym mieście – odpowiada wnioskodawcom Michał Missan, prezydent Elbląga.
Potrzeba krwi
- Pilnie potrzebna krew wszystkich grup - informuje na swojej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.
Parkrunowy rekord
Parkrun Polska w miniony weekend bił rekord frekwencji jeśli chodzi o uczestnictwo w tej inicjatywie. Udało się, a w znaczny sposób przyczynili się do tego elblążanie, którzy co tydzień marszem, truchtem lub biegiem przemierzają 5-kilometrową trasę w parku Modrzewie.
Szlaban dla spokojności
Na jednej z ulic osiedlowych obok ul. płk. Dąbka pojawił się szlaban. Dlaczego przejazd został zablokowany? – pyta jeden z czytelników.
Kamila Boros: Dla sportowca i nauczyciela wf-u "czwarte" było naturalną decyzją (Dyrektorzy, do odpowiedzi)
- To kadra, która naprawdę ciężko pracuje i rozumie specyfikę klas integracyjnych i klas sportowych. Trzeba się naprawdę mocno zaangażować w prowadzenie zajęć i przygotowanie uczniów, którzy muszą dużo czasu poświęcić na treningi czy zawody sportowe. Uczeń-sportowiec nie ma więcej czasu na pisanie matury, nie ma więcej czasu na przygotowanie się do niej - mówi o nauczycielach i wychowankach IV LO Kamila Boros, dyrektor tej szkoły w latach 2019-2021. Wracamy do naszego cyklu rozmów z dyrektorami z okazji 30-lecia szkoły.