UWAGA!

300 mieszkań na Modrzewinie

 Elbląg, Budowa drogi na Modrzewinie arch.portEl
Budowa drogi na Modrzewinie arch.portEl

Do 2011 roku na terenie Modrzewiny Północ ma powstać ok. 300 mieszkań w dziewięciu budynkach. Postawi je Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z pieniędzy uzyskanych z kredytów bądź obligacji. Po 5 latach lokatorzy będą mogli wykupić swoje mieszkania za, jak się szacuje, ok. 200 tys. zł.

Podczas dzisiejszej (12 lutego) konferencji prasowej prezydent Elbląga Henryk Słonina przedstawił dziennikarzom projekt „Programu zwiększenia podaży mieszkań komunalnych z wykorzystaniem kredytów udzielanych przez banki komercyjne na latach 2008-2011”.
     Program zakłada wybudowanie dziewięciu budynków z ok. 300 mieszkaniami na terenie Modrzewiny Północ. Realizatorem inwestycji, która pochłonie 52,5 mln zł, będzie Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, zaś miasto da teren. Budynki powstaną na pięciu działkach o łącznej powierzchni 2,76 hektara. Średnia wielkość mieszkań wynosić będzie 50 metrów kwadratowych. Będą to głównie lokale dwupokojowe.
     Do tych mieszkań będą się mogli wprowadzić lokatorzy, którzy spełnią określone warunki. - Program ten skierowany jest do małżeństw nieposiadających własnego mieszkania, rodzin z budynków przeznaczonych do rozbiórki, spełniających określone kryteria dochodowe, oraz rodzin zamieszkujących w lokalach komunalnych, które ubiegają się o poprawę warunków mieszkaniowych - wyliczał prezydent Henryk Słonina. - Ta oferta skierowana jest również do pracodawców, którzy poszukują mieszkań służbowych dla swojej kadry, oraz osób, które - po zdobyciu wykształcenia - chcą osiedlić się w Elblągu i tu pracować. A zakładamy, że będą takie potrzeby, choćby z uwagi na powstający na Modrzewinie Park Technologiczny.
     Budowa mieszkań zostanie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych - kredytów lub obligacji. Spłata zobowiązań będzie dokonywana z czynszu lokatorów, ze sprzedaży mieszkań oraz ze środków własnych budżetu miasta.
     - Mieszkania te zostaną po 5 latach sprywatyzowane za cenę rynkową z zastosowaniem bonifikaty, której wysokość ustalona zostanie przez Radę Miejską - zapowiada prezydent Słonina. - Dzięki temu miasto będzie miało możliwość wygospodarowania środków na budowę kolejnych budynków komunalnych bez konieczności dużego obciążania budżetu.
     Projekt programu zostanie przedstawiony elbląskim radnym na kwietniowej sesji Rady Miasta.
     
     Mówi wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski:
A

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Artykuł jest mało sprecyzowany, tytuł artykułu powinien być inny, przecież wielu ludzi pomysli, że chodzi o ogół. Ale tu chodzi tylko o TBS!
  • nowe fajne mieszkanie za 4 tys za metr? to jest super oferta, a ja głupek o mały włos kupiłbym z drugiej ręki, teraz poczekam dozbieram sobie i będzie ok, a te slamsy w blokowiskach to niech kupuja nawiedzeni idio. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    seweryn(2008-02-12)
  • Czy nie lepiej po tylu latach przestoju zabudować ale tak jak to było kiedyś serce naszego miasta. Oczywiście chodzi mi o stare miasto od ratusza przy Pl. Słowianskim do samej rzeki Elbląg. Dlaczego buduje się osiedla daleko od centrum, a starówka czeka na " Zmiłowanie Boskie ". Przecież to dodatkowe koszty związane z budową ulic, chodników, kanalizacji czy nawet lini tramwajowych. Zdaję sobie sprawę, że część pieniędzy pochodzi z unii ale dlaczego w naszym mieście domy buduje się od dachu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Albert S.(2008-02-12)
  • mam sklep z używana odzieżą, chce otworzyć taki w tym praku technologicznym i zatrudnić w nim jakiegos inżyniera po tych kurasach politechniki elbląskiej, za ile mog e kupić mieszkanie służbowe,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    biznesmen(2008-02-12)
  • palny ma jak Gierek w 1970 roku, bha, bha, bha, bha, bha,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    historyk(2008-02-12)
  • czyli Modrzewina będzie dzielnica nędzy z mieszkanaiami dla nieudaczników, któzy nie są w stanie normalnie zarobić na mieszkanie, kolejna dzielnica slamsowa się szykuje,
  • kolejny wykolejony pomysl. powinien to zrobic jakis developer, zarzadac za metr 6500 i by bylo na parking podziemny, silownie i ochrone. a tak to pewnie jeszcze zrobia to z wielkiej plyty i ludzie beda sie wprowadzac do wystanego mieszkania na ulicy alternatywy. .. czyli dresiarstwo, recydywa i konkubinat do jakich jestesmy przyzwyczajeni.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    życie(2008-02-12)
  • jak czytam te komentarze to mi przychodzą na myśl same delikatnie mówiąc "niemiłe" słowa na temat autorów tych wypowiedzi!!! Idźcie to tbs-ów i zobaczcie jakie trzeba spełnić warunki finansowe, ludzie ze slamsów na pewni ich nie spełaniają, Poza tym teraz mnóstwo ludzi woli mieszkać na obrzeżach miasta a nie w centrum!!! I popatrzcie na bloki na Żyrardowskiej - czy one są z wielkiej płyty albo czy mieszkaj tam margines społeczny?? Jeżeli to są slamsy to co powiecie np. o Zawadzie?? Kogo z tzw. slamsów stać na mieszkanie za 200 tys, jeżeli taka ma być przybliżona cena???? Ludzie!! Pomyślcie 3 razy zanim coś napiszecie
  • nasz prezio i jego banda jest po. .. ..
  • Projekt został zaprezentowny na Komisji Infrastruktury - wszystkich zainteresowanych odsyłam do Biura Rady Miejskiej w celu bliższego zapoznania się z tymi zapisami. Wzbudził on wiele pytań i wątpliwości co do samych celów jak również przyjętych założeń. Zainteresowanych zapraszam do śledzenia debaty na ten temat, ponieważ przyjecie tego programu obciąży miasto kolosalnym zobowiazaniem kredytowym. W wielkim skrócie chodzi o to, że miasto wybuduje za środki zewnetrzne 300 mieszkań (czyli m. in. nasze podatki), wynajmie je (nie jest jeszcze do konca określona grupa docelowa) osobom zaakceptowanym przez Komisję Społeczną, a po 5 latach osoby te będa zobowiązane do wykupienia mieszkań po cenach rynkowych minus bonifikata w odsetkach. Idea pozyskania nowych lokali komunalnych jest słuszna, ale forma powinna być poddana publicznej debacie. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    POirytowany(2008-02-13)
  • A cóż ma wspólnego z TBS-ami budownictwo komunale i socjalne - u nas nieznanymi dziedzinami (0 (słownie : zero) mieszkań przez ostatnie parędziesiąt lat).
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2008-02-13)
  • Przecież te mieszkania od dawna są zaklepane. ..
Reklama