UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Panie Rafale, nie musi Pan czekać na odpowiedź ze spółki Ipsolar Farma4.1 kwietnia 2022 zmieniły się przecież przepisy dotyczące sposobu rozliczania energii produkowanej z PV i wielu inwestorów liczących na wieloletnie, wysokie, zarobki wycofało się z wielkoskalowych projektów PV. Takich przykładów w Polsce jest bardzo dużo. Ta spółka nie ma żadnej historii inwestycyjnej, typowe przedsięwzięcie na "jeden złoty strzał". Proszę po prostu wpisać w Google "net-billing" i wszystko jasne. A, na miejscu tej spółki w ogóle bym Panu nie odpisywał. Nie muszą się tłumaczyć dlaczego przestało im się to spinać. Również dobrze jako firma jednego strzału za chwilę mogą budować krematoria cmentarne albo sadzić lasy pod pellet
  • Komentarze są najlepszym dowodem na prawdziwość tego mema
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    3
    Takie buty(2023-01-03)
  • @TeofilSkorupa - Sprawdź sobie jak PiS zdeptał rozwiązania dotyczące produkcji energii przez podmioty prywatne tumanie. To znajdziesz odpowiedź na swoje dąsy.
  • @GłębokaMyśl - Firma chyba wiedziała co bierze. Taka farma gruba nie powstaje w okolicach Braniewa ? Hektary solarów. Zdolne oświetlić 100tys miasto. To jak się cofamy w rozwoju farm wiatrowych i paneli fotow. to jest średniowiecze przecież.
  • Jak by natura chciała to by te panele zrobiła.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    1
    siema ..siema ..(2023-01-03)
  • średniowiecze to złote czasy kościoła i jego lizusów. dlatego wracamy do niego teraz.
  • Rezygnacja z inwestycji związana jest z kosztami budowy. O ile w 2021r koszt budowy wahał się w granicach od 2200 zł za 1kWh do 3500 zł za 1kWh /w zależności od rodzaju gruntu, rodzaju paneli i falowników, kosztu przyłączenia itd. / to w listopadzie 2022r koszt budowy wahał się już od 4500zł do 6000zł za kWh. Budowa dwumegawatowej farmy w 2021r mogła kosztować ok 7 milionów. W 2023r. koszt wyniesie od 9 do 12 milionów. EPEC niech zapomni o koszcie ok 7 milionów. Koszt budowy farm wzrósł do tego stopnia, że wielu inwestorów rezygnuje. EPEC może już szukać dodatkowych funduszy. I to szybko bo za chwilę będzie jeszcze drożej. Radzę skalkulować też coroczne koszty utrzymania farmy w należytym stanie technicznym i dodać wszystkie podatki do załacenia. Może być mocne zdziwienie.
  • @qwerty8520 - Jak co ma podpisano jakąś umowę za pierwszy rok 10% kwoty z umowy a kto był tym zachłystujący się sukcesem jak nie mądralka Michałek? Zobacz mój komentarz z przed roku www.portel.pl nie wpisuj się w scenariusz nienawiści i nijakości bo w życiu trzeba być wyrazistym a tym omnibusowm z UM nieudacznikom oora podziękować i odesłać na pośredniak
  • Teraz czekam na kolejny sukces z umową o współpracy z Duńskim portem.....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Fan_Gargamela_Z_PO(2023-01-03)
  • PIS przecież wiele razy ogłaszał, ze szum łopat wiatraków płoszy kaczuszki w zagrodach, a węgla mamy na ponad 200 lat. Któż inny jak nie PIS walił kłody pod inwestycje energii odnawialnej.
  • @Ędward Ącki - "Tym głupim mieście (czy kraju) rządzącym przez półgłówków"
  • @qwerty8520 - Przecież to nie PiS podpisywał umowę tylko koalicjant PO PSL.
Reklama