UWAGA!

----

Radni posłuchali mieszkańców i odmówili dwóm deweloperom

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor pit_El_foto
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, autor pit_El_foto

Tylko jedna inwestycja lex deweloper z czterech ostatnio zgłoszonych do ratusza ma na razie szansę powstać. Chodzi o kamienicę na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek. Na dwie inne radni się nie zgodzili, wsłuchując się w głos okolicznych mieszkańców, a wniosek w sprawie czwartej inwestycji wycofał przed czwartkową sesją sam deweloper.

Wniosek przed sesją wycofał inwestor, który chce budować mieszkania z parkingiem przy ul. Tamka i Bulwarze Zygmunta Augusta. Radni nie zgodzili się, po protestach mieszkańców, na lokalizację mieszkań według obecnej koncepcji na bazie ustawy lex deweloper przy ul. Legionów/Częstochowskiej i Ogólnej/Jana Pawła II. Przychylili się jedynie i to jednogłośnie do wniosku dewelopera, który planuje zabudowę działki na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek.

Zapewne wkrótce deweloperzy przedstawią miastu swoje nowe propozycje. Obecni na sesji mieszkańcy apelowali o to, by były one zgodne z interesem społecznym i interesem miasta.

Więcej wkrótce.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama