Gładkie ciało stało się dziś symbolem obowiązującej estetyki. Dlatego panie z coraz większym zapałem usuwają zbędne owłosienie. Niezależnie od tego czy używamy wosku, kremu, czy tradycyjnej maszynki codzienna depilacja powoduje podrażnienia, wrastające włoski i zapalenia przy mieszkach włosowych.
Po zabiegach laserem Light Sheer włosy nie odrastają. Skóra pozostaje gładka na zawsze, problemy z podrażnieniami kończą się bezpowrotnie. Zabieg jest nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny.
Ile zabiegów potrzeba, aby całkowicie pozbyć się włosów w okolicy bikini i pach?
Potrzebne są zwykle 3-4 zabiegi. Konieczność powtarzania zabiegu zależy od cyklu wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Zlikwidować można tylko te włosy, które są w fazie wzrostu. Włosy będące w spoczynku tzw. "uśpione cebulki" nie zaabsorbują dawki promieniowania i odrastają później. Stąd też by zniszczyć wszystkie włosy wymagana jest seria zabiegów zwykle w odstępach 4-12 tygodni. Zwykle po pierwszym zabiegu nie odrasta już około 30 proc. włosów.
Czym różni się laser Light Sheer od urządzeń typu IPL i VPL, które zawierają lampę ksenonową?
Fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95 proc. To znaczy, że może odrosnąć 5 proc. włosków, które są jasne, cienkie i niewidoczne. IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent
poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą ksenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne.
Czym kierować się przy wyborze gabinetu do depilacji?
Rodzajem i skutecznością sprzętu do depilacji oraz tym czy zabieg przeprowadza lub nadzoruje lekarz. Laserem Light Sheer można przeprowadzić depilację średnio po 3-4 zabiegach, a innymi urządzeniami jak IPL znacznie więcej niż 5, a koszt jednego zabiegu jest podobny, natomiast skuteczność niższa. Zabieg depilacji laserowej jest prowadzony pod kontrolą lekarza dermatologa Danuty Dąbrowskiej poprzedzony bezpłatną konsultacją lekarską. Przed zabiegiem dermatolog określi m.in. karnację i typ włosów oraz przeprowadzi wywiad medyczny. Pozwoli to dobrać skuteczną dawkę do depilacji laserowej.