Co ty bredzisz? rok 1998 to rok kiedy zaczynałem szkołę średnia i jeździłem tym pociągiem. Już wtedy lokomotywa ciągała 2 wagony. Potem co roku było coraz mniej uczniów. W gminie zamykano szkoły z tego samego powodu i w przyszłym roku będą zamknięte kolejne. Wystarczy przyjść rano na przystanek żeby zobaczyć kto dziś głownie korzysta z transportu publicznego. Dostępność samochodu, potrzeba posiadania prawa jazdy by znaleźć dobrą pracę, a potem pandemia sprawiła, że transportem zbiorowym jeżdżą głównie uczniowie których jest nie wiele bo nie mają innej opcji.
Na terenie brygady braniewskiej leżą gwiazdobloki z betonu na haldzie, nie wiem dlaczego, marnują się miliony złotych naszych!!!! A powinny być wykorzystane gdzie indziej. Chodź nie wiadomo jaki one mają sens...Hashtagi: #Mnowat5@gmail.com
@Tutejszy33 - Widziałeś obecny stan techniczny tych torów? Wymaga odbudowy praktycznie od zera. To nie tylko same szyny, podkłady i nasyp. to także wszystkie mosty, przepusty, przejazdy, perony na stacjach, oświetlenie, oznakowanie, wycinka drzew i krzewów. Potrzeba ogromnych nakładów by jakikolwiek skład mógł tam pojechać. I po co? Połowa gminy Tolkmicko nie jest nie jest skomunikowana ta linia kolejową więc założenie, że jest potrzebna jej mieszkańcom jest błędne. A dla sezonowej turystyki? Nigdy się nie zwróci.
@Tutejszy33 - Jeżdziłem tym pociągiem do szkoły. Były tylko dwie stacje z których do każdej szkoły było daleko. Autobus obecnie przejeżdza przez większą cześć miasta i można wysiąść znacznie bliżej celu. Myślę, że podobnie dziś postrzegają to seniorzy podobnie to postrzegaja. Wysiądą z pociągu i co dalej?
Było by oky. gdyby ten fantastyczny pokaz i pomysł zarazem był pokazany jeszcze raz do szerszej publiczności na starówce podczas zapowiadanych dni Elbląga !
Może być i będzie grać po latach strażniczkę byłych, ,niemieckich" lochów w których niemieccy naziści urządzali rytualne tance i okultyzm w komnatach bursztynowej komnaty. To obsadę topową już znamy.
@Kuba Brener - Zobacz zdjęcia ze stacji Tolkmicko na stronie "Ogólnopolska Baza Kolejowa", jaki tłumek stał na peronie w roku 1998.Pomału odchodzili dopiero gdy PKP zaczęło majstrować przy rozkładzie jazdy, tak aby pociągi nikomu donikąd nie pasowały. I to był pierwszy powód likwidacji. Drugi to taki, że konduktorzy brali w łapę. A trzeci - prywatni przewoźnicy autobusowi wydeptujący ścieżki w urzędach i wiercący dziury w brzuchu komu trzeba. A pasażerowie byli i do dzisiaj też by byli.
@ciuch_ciuch - Zobacz na województwo Dolnośląskie. Tam reaktywują większość linii kolejowych. Niektóre już nawet fizycznie nie istnieją. Oprócz turystów kolej stała się podstawowym środkiem transportu dla mieszkańców. Jak widać można. Trzeba tylko stworzyć odpowiednią ofertę.
Dodatkowe miejsca na Bieg 780 dla Elbląga
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Rozmowy o Tarczy Wschód
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Strajk ostrzegawczy w ZUS
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Dni Elbląga 2026. Jest już pełen program
Kreatywnie i ekologicznie. Uczniowie zaprezentowali modę z odzysku
Kreatywnie i ekologicznie. Uczniowie zaprezentowali modę z odzysku
Kręcą film z topową obsadą aktorską
Kreatywnie i ekologicznie. Uczniowie zaprezentowali modę z odzysku
Lasy Nadleśnictwa Elbląg będą pełniły funkcję obronną
Strajk ostrzegawczy w ZUS
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Rozmowy o Tarczy Wschód
Kręcą film z topową obsadą aktorską
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Dni Elbląga 2026. Jest już pełen program
W poniedziałek rusza nowy park wodny. Ile za wstęp?
Rozmowy o Tarczy Wschód