UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • W 1946 roku Komisja Ustaleń Nazw Miejscowości w Polsce ustaliła, że istniejąca niemiecka nazwa Kanał Oberlandzki została zmieniona na Kanał Elbląski i obejmuje odcinek od jeziora Drwęckiego do jeziora Druzno. Jednakże w 1949 roku Minister Administracji Publicznej wydał rozporządzenie, w którym Kanał Elbląski określił na odcinku od Miłomłyna do jeziora Druzno, a od Miłomłyna do Ostródy odcinek nazwano Kanałem Warmińskim. Decyzja ta w 1966 roku została anulowana i powrócono do tej z 1946 roku. W 1973 roku powołano Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych, która jednoznacznie określiła, że Kanał Elbląski istnieje od jeziora Drwęckiego do jeziora Druzno. Jednocześnie Komisja ta ustaliła, że Kanał Ostródzki to trakt wodny od Ostródy przez jezioro Pauzeńskie do jeziora Szeląg Wielki i Szeląg Mały. Natomiast odcinek od Miłomłyna przez jeziora Karnickie i Dauby do jeziora Jeziorak nazwano Kanałem Iławskim. W 2011 roku we wniosku Rządu Polskiego do UNESCO o wpisanie Kanału Elbląskiego na listę światowego dziedzictwa narodowego obiekt ten określono tak jak uznała to Komisja Standaryzacji, tj. od jeziora Drwęckiego do jeziora Druzno.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    Komstand(2026-05-31)
  • @Cenzura jak w PRL - Kim ty jesteś specjalisto. Jak przejeździsz 50 lat bez wypadku, zarysowania komuś samochodu - to pogadamy. Ja jeździłem nie tylko w Polsce, ale w innych krajach i to tag-masterami z maffiami. Jak będziesz wiedział, co to jest, to przestaniesz ciemnoty wypisywać.
  • No to kup statek i oferuj takie rejsy, w czym problem? tylko wyłóż na to ok. miliona zł. Jak cię stać oczywiście.
  • Uwaga do firmy oferującej te rejsy. Zawrzyjcie w ofercie rejsu na stronie internetowej informacje o wyżywieniu, postojach, możliwości zejścia na ląd, bo w 2026 roku dorośli ludzie mają problem z uzyskaniem takich informacji np. telefonicznie i przez to rezygnują z rejsu. Gorzej niż dzieci...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Dżulius Cezar(2026-06-01)
Reklama