UWAGA!

Uczniowie z I LO laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

 Elbląg, Wanessa Zajączkowska i Tomasz Brembor
Wanessa Zajączkowska i Tomasz Brembor

Sześciu uczniów elbląskiego I LO wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Mitologicznej, mierząc się z pytaniami dotyczącymi wierzeń starożytnej Grecji i Rzymu. Spośród ponad tysiąca osób z całej Polski, które wzięły udział w zawodach, uczniowie: Tomasz Brembor z klasy pierwszej i Wanessa Zajączkowska z klasy drugiej, uzyskali tytuł laureata.

Uczniowie w kilku zdaniach opowiedzieli o przygotowaniach oraz o tym, co zachęciło ich do wzięcia udziału w olimpiadzie.

- Pomyślałam, że nie będzie to dla mnie zbyt trudne, bo już od dawna lubiłam mitologię. Bardzo ciekawiły mnie opowieści o bogach, herosach, mitycznych stworach i nimfach. Nadal uważam, że są to tematy bardzo ciekawe i poszerzają wiedzę na temat wierzeń religijnych. Lubię czytać książki o tematyce mitologicznej. Przygotowując się do tej olimpiady wykonałam między innymi kilka quizów oraz testów. Wiedza i trening pozwoliły mi zdobyć zaszczytny tytuł laureata - stwierdziła Wanessa.

- Zawsze interesowałem się, w jaki sposób ludzie próbowali sobie wytłumaczyć jak działa świat. W szkole podstawowej czytałem książki, a nawet grałem w gry komputerowe o tematyce mitologicznej, dzięki czemu znałem już wiele postaci i mitów. Ucząc się do olimpiady mitologicznej wróciłem do tych książek - wynotowałem z nich rożne imiona i pojęcia. Szukałem wiedzy w opracowaniach publikowanych na stronach internetowych oraz przejrzałem arkusze z poprzednich edycji. Sporo informacji musiałem przyswoić w krótkim czasie, ale bardzo się cieszę ze zdobytej wiedzy i zajętego miejsca - mówi Tomasz.

Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych z zakresu starożytnej Grecji i Rzymu. W czasie lekcji historii nie ma wystarczającej przestrzeni do wnikliwego omawiania tej tematyki. Wspaniale, że są młodzi ludzie, którzy - mając pasję - pogłębiają swoją wiedzę i osiągają sukcesy.

Marzena Kosińska, rzecznik prasowy I LO w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratuluję !!!
  • Brawo dla laureatów!
  • Od wczoraj zgadza się liczba kryminalistów w polskich więzieniach. A teraz zapraszam szanowny pisowski elektorat do zbiorowego KWIKU
  • Do 2030 r. powinniśmy mieć nowy świat. Cyfrowy obózKoncentracyjny. Jego twórcy przekonują, że „cyfrowa infrastruktura publiczna (DPI) jest niezbędna państwom, aby „poprawiały swoją gospodarkę i dobrobyt ludzi”. Ale nie trudno się domyśleć, że życie w takim społeczeństwie będzie zależeć od tego, kto będzie kontrolował walutę cyfrową i wydawanie. Globaliści planują, że pieniądz cyfrowy w ramach DPI stanie się do 2030 roku jedynym środkiem płatniczym na planecie. , Ale to całkowicie jest jasne - że wola i wolność człowieka w tworzonym przez nich społeczeństwie unijniBiurokraci starają się mówić jak najmniej. Pozory takiego systemu zostały już zbudowane wChinach. Tam każdy ma swoją własną ocenę społeczną ( rating), która może się zmniejszyć lub zwiększyć w zależności od tego, jak sumiennie przestrzegasz wszystkich zasad i praw. Włącznie z tym, czy przechodzisz przez ulicę, gdy jest zielone światło i czy odwiedzasz starszą matkę mieszkającą na drugim końcu kraju. Najgorsze z punktu widzenia cyfryzacji edukacji jest to, że na siłę uczy się dziecko odbierania informacji z Internetu i odzwyczaja się od korzystania z książek i zeszytów. Brak wrażeń dotykowych podczas pracy z żywą książką znacznie obniża jakość percepcji informacji. To droga do całkowitej rezygnacji z książek. Pracując z komputerem, dziecko ma wrażenie, że łatwiej i szybciej otrzymuje informacje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zgroza(2024-01-11)
Reklama