UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @kamerzysta - ponieważ skopiowałeś swój wpis z innego wątku pozwolę sobie skopiować moja odpowiedź. "@kamerzysta - po co wyważać otwarte drzwi ? Raport z badań nad czasem pracy nauczycieli jest dostępny - pomogę Ci, możesz go przeczytać na tej stronce - www.znp_wama.znp.edu.pl . Wiele lat temu moja nauczycielka matematyki z I LO przekazała nam prostą zasadę - "Człowiek inteligentny może czegoś nie wiedzieć, ale musi wiedzieć, gdzie tego szukać". To było jeszcze przed erą Google :-) Pozdrawiam "moich" nauczycieli, miło wspominam czasy szkolnej ławki."
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    2
    sz@rak(2019-04-08)
  • @sz@rak - to dlaczego żaden, z nauczycieli zapytanych przeze mnie w różnych szkołach i podstawowych i liceum nie chciał wziąć udziału w filmiku? nawet jak jego twarz miała zostać zamazana?? mają coś do ukrycia? A liczby przygotowane przez nauczycieli??? hmmm
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    7
    kamerzysta(2019-04-08)
  • @sz@rak - To jest wycinek artykułu z Gazety Wyborczej, która raczej nie sympatyzuje z PIS-em. Jest tu zdawkowo podane, jak wiarygodne są wyliczenia czasu pracy nauczycieli. "Karta nauczyciela mówi o 40-godzinnym tygodniu pracy, jednak pensum, czyli tzw. godziny spędzone przy tablicy, stanowią mniej niż połowę tego czasu. W przypadku nauczycieli uczących danego przedmiotu to 18 godzin. W pozostałym czasie nauczyciel powinien m. in. realizować zadania statutowe szkoły, dokształcać się, przygotowywać do lekcji, sprawdzać testy, prace domowe, spotykać z rodzicami itd. Pedagodzy twierdzą, że pracują dłużej, niż nakazuje ustawa. Kiedy w 2013 roku Instytut Badań Edukacyjnych przedstawił efekt dwuletnich badań przeprowadzonych na grupie 7,5 tys. nauczycieli, wynik zaskoczył wszystkich. Średni czas prac w tej grupie zawodowej wyniósł 47 godzin tygodniowo. Wskazana liczba wywołała gorącą dyskusję, ponieważ badanie w dużej mierze opierało się na subiektywnych ocenach samych nauczycieli. W trakcie wywiadów referowali badaczom, jak spędzili dzień, a ci klasyfikowali poszczególne czynności jako zawodowe i wyliczali poświęcony na to czas. W efekcie do dziś nie ustalono, ile dokładnie polski nauczyciel poświęca tygodniowo na pracę. " Jednym zdaniem - nauczyciele wyliczyli sami sobie, jak długo pracują.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    3
    GazWyb(2019-04-08)
  • @kamerzysta - @kamerzysta - starałem się Ci wytłumaczyć, ale chyba nie wyszło. Poważne badanie na temat czasu pracy nauczycieli zostało zrobione, a wyniki opublikowane w postaci raportu w 2013 roku. W badaniu uczestniczyło ponad 7 tysięcy nauczycieli. Biorąc pod uwagę, że to badania sprzed kilku lat, nie robione na bieżące "zamówienie" żadnej ze stron konfliktu nie ma potrzeby kręcenia filmów z życia nauczycieli c. b. d. u. :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    sz@rak(2019-04-08)
  • @sz@rak - ale to nauczyciel wskazywał wg niego ile czasu poświęca pracy, a jak jest naprawdę?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    aagdgadgadgsadg(2019-04-08)
Reklama