UWAGA!

----

Kolizja z hulajnogą

 Elbląg, Kolizja z hulajnogą
fot. KMP Elbląg

Dziś (26 czerwca) na ul. Topolowej mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną zderzył się z samochodem osobowym. Sprawca kolizji został ukarany dwoma mandatami.

Do zdarzenia doszło około godz. 14 na ul. Topolowej.

- 53-letni mężczyzna poruszający się po jezdni hulajnogą elektryczną nie ustąpił pierwszeństwa 21-latkowi kierującemu osobowym Renault. Sprawca kolizji miał na głowie kask, nic poważnego mu się nie stało. Kierującego hulajnogą policjanci ukarali dwoma mandatami w wysokości 1500 zł za spowodowanie kolizji oraz 100 zł za jazdę po jezdni - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.


Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Brawo dla policji
  • To spory wyrzut miał skoro szyba ma podwójne uderzenie. No trochę śmiesznie wygląda facet 53 lata na hulajnodze, taki nie poważny także na jezdni, wstyd o poniżenie razy dwa.
  • Hulajnogi, rowery, powinni wszyscy przed wjazdem na jezdnię nawet z ścieżki rowerowej schodzić z dwukołowca i dreptać na drugą stronę ulicy. Ten przepis że to oni mają pierwszeństwo przed większym i opancerzonym samochodem skręcającym w prawo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    29
    5
    Zatroskany kierowca;)(2026-06-26)
  • Śmieszny to jesteś ty, ale tego już nic nie zmieni.
  • Ciekawe kto teraz chłopakowi zapłaci odszkodowanie, powództwo na drodze cywilnej? To nie brzmi najlepiej. Cykliści i użytkownicy hulajnóg powinni mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC.
  • Obowiązkowe OC dla hulajnóg elektrycznych!!!!!
  • Dokladnie tak będzie. Zostaje droga sądowa. Chyba że sprawca będzie chciał zapłacic bez tego
  • @Zatroskany kierowca;) - Te, kierowca. Wiesz, że nie każdy DDR, przecinając drogę, prowadzi przez ścieżkę dla pieszych? Jest wiele przejazdów rowerowych, również w Elblągu, gdzie przejścia dla pieszych nie ma, a DDR przecina jezdnię. Chcesz, żeby rowerzyści zsiadali na takim przejeździe i przechodzili w miejscu niedozwolonym jako piesi, stwarzając zagrożenie dla siebie, innych i łamiąc przepisy? Owszem, powinni zwolnić, rozejrzeć się, ale niestety bardzo często to kierowcy na takich przejazdach stoją jak jakieś paniska i blokują przejazd. A ty chcesz, żeby zsiadać i prowadzić rower. Kuriozum jakieś. Polecam odnowić sobie kurs na prawo jazdy.
  • @adddd - Miało być "przez przejście dla pieszych", moja pomyłka.
  • Wczoraj byłem świadkiem dwóch sytuacji z jednośladami: młodzieniec na hulajnodze bez żadnej sygnalizacji zjechał z chodnika na jezdnie, wjechał na lewy pas pod prąd, przejechał ze 200 m, wjechał na przejście dla pieszych, potem w końcu trafił tam gdzie powinien, czyli na drogę dla rowerów, na Grunwaldzkiej przemknął mi z za pleców motorower, albo mały motocykl (nawet nie zdążyłem zauważyć co to było) na którym dwie osoby jechały drogą rowerową, jechali tak około 50 km/h, szybciej niż samochody na jezdni. Podobne sytuacje obserwuje codziennie. Panowie policjanci u was jest chyba taki dział, który nazywa się prewencja.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    opiniodawca(2026-06-26)
  • 5 tys zł mandat powinien być. Koniec pobłażania p. policjanci i zakaz jazdy rowerem, hulajnogami po chodniku.
  • Ale on dostał mandat wlaśnie za to, że nie jechał po chodniku xd No i doucz się, bo jak nie ma ścieżki rowerowej, to hulajnogą trzeba jechać po chodniku, a nie można ulicą, chyba, że na ulicy jest ograniczenie do 30 km/h, wtedy hulajnoga ma obowiązek jechać po drodze, a nie może po chodniku. Hulajnogo nie jest równa w przepisach rowerowi, jej obecność na ulicy jest wyjątkiem, a nie czymś normalnym.
Reklama