W piątek, 18 października, o godz. 18 zapraszamy do filii bibliotecznej Lokomotywa na osiedlu Nad Jarem na spotkanie z Jędrzejem Pasierskim, autorem bestsellerowego cyklu powieści kryminalnych z Niną Warwiłow w roli głównej. Dwa dni wcześniej będzie miała swoją premierę najnowsza książka pt. „Kły”. Wstęp wolny.
Jędrzej Pasierski – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W „Imię Natury” oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: „Dom bez klamek”, „Roztopy”, „Czerwony świt”, „Kłamczuch”, „Gniazdo”, „Martwy klif”, „Źródło”. 16 października ukaże się najnowsza część cyklu pt. „Kły”. Twórca superprodukcji audio „Wodnik” z Andrzejem Chyrą i Agnieszką Żulewską w rolach głównych oraz thrillera psychologicznego o tym samym tytule. Za książkę „Roztopy” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej 2019 roku. Za „Czerwony świt” otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, za „Kłamczucha” wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Jest również laureatem drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda" za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow.
Rozmowę poprowadzi Elżbieta Zielińska.
O najnowszej książce z opisu wydawcy (Wydawnictwo Czarne):
Łemkowskie Boże Narodzenie. Śmierć charyzmatycznej działaczki Kaliny Koryckiej zburzy spokój doliny Brzennej. Tropy rozsiane na zboczu góry poprowadzą Ninę Warwiłow do starcia z myśliwymi Beskidu Niskiego, a przeszłość ofiary w odległe zakątki, gdzie żyje więcej watah niż ludzi. Jakie tajemnice kryją beskidzkie lasy i sielska dolina mieszcząca ledwie sześć domów? Nina, powracająca do pracy po przerwie, błądzi i nie widzi, że zaśnieżone góry stają się pułapką. W cieniu legend o wilkach kryje się drapieżca, jakiego jeszcze nigdy dotąd nie spotkała…
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Promocja czytelnictwa 2024”.