Elbląskie szkoły mają dobrych opiekunów
Coraz bardziej zacieśnia się współpraca szkół elbląskich z zakładami pracy - czytamy w Głosie Elbląga z 25 maja 1967 roku.
Kto pójdzie w ich ślady?
Mieszkańcy Elbląga znani są z realizacji czynów społecznych na rzecz upiększania miasta - czytamy w Głosie Elbląga z 24 maja 1967 roku.
Turystyczne wyprawy elbląskiej młodzieży
Turystyka zajmuje poczesne miejsce w pracy elbląskiej organizacji ZMS. W tych dniach powróciła do Elbląga 120-osobowa grupa młodzieży z XIII Ogólnopolskiego Rajdu Świętokrzyskiego - czytamy w Głosie Elbląga z 23 maja 1967 roku.
W każdej szkole telewizor
Z każdym rokiem w elbląskich szkołach podstawowych wzrasta wartość zakupionych pomocy naukowych oszacowanych obecnie nad ponad 5 milionów złotych - czytamy w Głosie Elbląga z 22 maja 1967 roku.
Historia okolic Elbląga: Pomorska Wieś i Aniołowo (odcinek 57)
Z czego oprócz aniołów słynie Aniołowo? Jakie ciekawostki kryje historia kościoła w Pomorskiej Wsi. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w dzisiejszym odcinku „Historii okolic Elbląga”. Oprowadza, jak co tydzień, Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.
Elbląska fonografia: odsłona pierwsza (Elbląskie Archiwalia Muzyczne, odc. 16)
W dzisiejszym odcinku Elbląskich Archiwaliów Muzycznych przyjrzymy się różnorodnym lokalnym artystom mającym na koncie wydane albumy autorskie i kompilacje. Ze względu na obszerność zagadnienia, drugą część artykułu opublikujemy za tydzień. Tekst dotyczy dorobku fonograficznego elblążan działających lokalnie i na wyjeździe.
Dawno temu w Elblągu... powstała nowa szkoła
Na prośbę komitetu zajmującego się przeprowadzeniem uroczystości rocznicowych Gimnazjum Realnego profesor Dorr na podstawie materiału skleconego w czterech rozprawach przez dyrektora Brunnemanna wydał krótki zarys historyczny placówki, z którego wybraliśmy najważniejsze informacje - pisała elbląska prasa w 1891 r.
Nareszcie remont sali gimnastycznej II Liceum
Zapewne wielu elblążan zwróciło uwagę, że sala gimnastyczna II Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu już od wielu lat świeci pustkami - czytamy w Dzienniku bałtyckim z 19 maja 1967 roku.
W Elblągu zorganizowano chór nauczycielski
W marcu br. zorganizowano tak bardzo potrzebny w Elblągu powiatowy chór nauczycielski, którego kierownikiem jest nauczyciel elbląskiej Szkoły Muzycznej - p. Mieczysław Bazyk - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 maja 1967 roku.
Film o Zamechu - na ukończeniu
We wtorek 16 maja w Wytwórni Filmów Dokumentalnych w Warszawie odbyła się druga , ostateczna kolaudacja filmu dokumentalnego o "Zamechu" wyprodukowanego przed WFD na zlecenie tego zakładu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 maja 1967 roku.
W Tolkmicku przed imprezą
Już tylko dni dzielą nas od wielkiej imprezy pn. Niedziela w Tolkmicku - czytamy w Głosie Elbląga z 16 maja 1967 roku.
17 plastyków na liście II Biennale
Jak wynika z uzyskanych informacji, w II Biennale weźmie udział ok. 17 artystów - plastyków, w tym siedmiu z zagranicy. Przewiduje się też, że w końcowym efekcie tej imprezy, Elbląg otrzyma 10 form przestrzennych - czytamy w Głosie Elbląga z 15 maja 1967 roku.
Historia okolic Elbląga: Jeszcze o Młynarach (odcinek 56)
Gdzie znajdował się młyn, od którego swoją nazwę wzięły Młynary? Co można znaleźć w prywatnym muzeum, założonym przez jednego z mieszkańców? O tych i innych ciekawostkach opowiada w dzisiejszym odcinku „Historii okolic Elbląga” Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.
Kultura na osiedlu, czyli 40 lat SM „Zakrzewo” (Elbląskie Archiwalia Muzyczne, odc. 15)
W tym roku mija 40 lat od założenia Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” oraz 34 lata od utworzenia działającego przy niej Osiedlowego Domu Kultury, chociaż działania artystyczne na osiedlu Zawada miały miejsce od początku funkcjonowania spółdzielni. W dzisiejszym odcinku Elbląskich Archiwaliów Muzycznych przedstawiamy pod kątem działań kulturalnych działalność SDK oraz SM „Zakrzewo”.
Dawno temu w Elblągu... fabryka cygar świętowała 25-lecie
Prawdziwe działo sztuki […] powstało w atelier fotograficznym pana Suranda. Jest to połączenie malarstwa olejnego z fotografią i stanowi połączenie wielkiej ilości zdjęć na powierzchni 135 na 200 cm. Są to gratulacje całego personelu firmy Loeser und Wolff dla swojego szefa z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia firmy – pisała elbląska prasa w 1891 r. o jubileuszu fabryki cygar.
W trosce o dzieci
Coraz więcej wiejskich placów zabaw dla dzieci spotyka się w naszym województwie - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 maja 1967 roku.
Kłopoty elbląskich aptek
Stan aptek w Elblągu odbiega znacznie od ustalonej normy (10 tys. mieszkańców - 1 apteka) - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 maja 1967 roku.
Z wędrówek Drzazgi
Mieszkańcy Elbląga nie bardzo mogą zrozumieć dlaczego na ul. Kościuszki znajduje się znak zakazu zatrzymywania się pojazdów mechanicznych - czytamy w Głosie Elbląga z 9 maja 1967 roku.
Starania o utworzenie izby wytrzeźwień w Elblągu
Władze Elbląga czynią starania o urządzenie w mieście izby wytrzeźwień - czytamy w Głosie Elbląga z 9 maja 1967 roku.
Suchacz coraz ładniejszy
Suchacz, malowniczo położona miejscowość nad Zalewem Wiślanym już od paru ładnych lat nosi miano "letniskowej" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 8 maja 1967 roku.























