Z wędrówek Drzazgi
Taki obrazek spotykamy codziennie koło kiosków warzywniczo-owocowych na terenie miasta - czytamy w Głosie Elbląga z 2 sierpnia 1966 roku.
25 lat w zawodzie zegarmistrzowskim
Elbląg jest ośrodkiem dobrze rozwijającego się rzemiosła i usług. W mieście istnieje wiele spółdzielni usługowych i prywatnych warsztatów rzemieślniczych różnych branż - czytamy w Głosie Elbląga z 1 sierpnia 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Susz i Kamieniec (odcinek 15)
W przepięknym pałacu w Kamieńcu, dzisiaj zrujnowanym, stacjonował Napoleon Bonaparte, gościła też pani Walewska. O dawnej świetności tego miejsca oraz pobliskiego Susza opowiada w cyklu „Historie okolic Elbląga” przewodnik PTTK Karol Wyszyński.
15 lat temu w Elblągu... była skarga do Strasburga na ...
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 4 sierpnia 2001 r. Wówczas informowaliśmy o skardze złożonej przez grupę elblążan w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu na przyłączenie Elbląga do województwa warmińsko-mazurskiego.
Dawno temu w Elblągu... restauratorzy cieszyli się z koncesji
Komisja Rady Miejskiej udzieliła zgodę restauratorowi Teofilowi Kobielli na utworzenie gospody w domu przy ulicy Królewieckiej 49/50 (niem. Koenigsbergerstrasse). Komisja udzieliła także zgody administratorowi mleczarni panu J. Krangerowi na sprzedaż koniaku w mleczarni przy ulicy Zewnętrznej Grobli Młyńskiej 68 (niem. Äußerer Mühlendamm, dzisiejsza Traugutta). Goście, którzy przychodzą tutaj, aby skosztować krowiego mleka, będą mogli teraz nabyć nowy trunek (AZ, środa, 30.07.1890 r.).
Z wędrówek Drzazgi po Elblągu
Aleja Tysiąclecia jest dumą mieszkańców Elbląga. Pięknie prezentują się smukłe wieżowce od strony alei, gdzie również na skwerku ustawiono formy przestrzenne - czytamy w Głosie Elbląga z 29 lipca 1966 roku.
Elblążanie dbają o swoje ogrody działkowe
W Elblągu obserwuje się systematyczny rozwój pracowniczych ogródków działkowych. Pod tym względem Elbląg znacznie wyprzedza inne miasta w województwie - czytamy w Głosie Elbląga z 28 lipca 1966 roku.
Kolejarskie wczasy w Suchaczu
Suchacz - malownicza miejscowość położona nad Zalewem Wiślanym w sezonie udziela gościnności licznym wczasowiczom, koloniom dziecięcym i harcerzom - czytamy w Głosie Elbląga z 27 lipca 1966 roku.
Z wędrówek Drzazgi ...
Dekoracje, które nie dekorują, ale oszpecają sklep, są zmorą naszych placówek handlowych - czytamy w Głosie Elbląga z 26 lipca 1966 roku.
Autostopem po Polsce
Podróż autostopem cieszy się niesłabnącym powodzeniem - czytamy w Głosie Elbląga z 25 lipca 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Prabuty (odcinek 14)
Prabuty są znane ze szpitala, leczącego choroby płuc. Z miastem wiąże się jednak wiele ciekawych historii, które w kolejnym odcinku naszego cyklu przybliży Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.
15 lat temu... Szpital Miejski miał nowego dyrektora
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 23 lipca 2001 r. informowaliśmy o wyborze Jacka Perlińskiego na dyrektora Szpitala Miejskiego w Elblągu.
Dawno temu w Elblągu... sprzedawano wydry
Pewien zamieszkały w pobliżu jeziora Drużno mężczyzna w przeciągu czterech ostatnich dni targowych sprzedał na targu trzy sztuki wydr, które ustrzelił w jeziorze Drużno. Jeden z egzemplarzy miał znaczną długość 48 cali, drugi był trochę mniejszy, a trzeci to prawdopodobnie młode. Cena za ustrzeloną zwierzynę to 12, 10 i 6,5 marki. […] (AZ, czwartek, 24.07.1890 r.).
Wbrew (nie) pogodzie...
Lipiec jak dotąd nie popisał się. Opadów sporo, a słońca jak na lekarstwo, gwałtowne burze - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 22 lipca 1966 roku.
Elbląscy harcerze
Borówno Małe i Wielkie to nazwy jezior koło Skarszew, gdzie obozowe lato spędza ponad 500 harcerzy z Elbląga - czytamy w Głosie Elbląga z 21 lipca 1966 roku.
Z wędrówek Drzazgi...
Ruiny tego domu od lat straszą elblążan i przyjezdnych - czytamy w Głosie Elbląga z 20 lipca 1966 roku.
Z wędrówek Drzazgi
Jest taki kącik w elbląskim Zamechu, tuż obok wejścia do budynku dyrekcyjnego, który nie świadczy o najlepiej o pracownikach odpowiedzialnych za porządek na terenie zakładu - czytamy w Głosie Elbląga z 19 lipca 1966 roku.
By umilić 22 Lipca
Elbląska PSS dla umilenia nadchodzącego święta 22 Lipca przyjmuje w sklepach piekarniczych i cukierniczych zamówienia na ciasto słodkie, jak: torty, makowiec, babki, placki, ciastka deserowe, ptysie i serniki – czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 18 lipca 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Kwidzyn (odcinek 13)
W dzisiejszym odcinku „Historii okolic Elbląga” zapraszamy do Kwidzyna, w którym można znaleźć wiele śladów ważnych historycznych wydarzeń. Opowiada o nich Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego PTTK.
15 lat temu w Elblągu... bandyci strzelali pod Kazamatami
W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 18 lipca 2001 r. Wówczas informowaliśmy o bójce pod dyskoteką Kazamaty. Padły strzały, a po tym zajściu właściciel podjął decyzję o zamknięciu lokalu.























