Elbląskie formy przestrzenne na pocztówkach
Turyści i wycieczkowicze, którzy w urlopowych wędrówkach po kraju coraz liczniej w sezonie odwiedzają Elbląg leżący na atrakcyjnym szlaku turystycznym, nierzadko dopominają się o pocztówki z widokiem miejscowego krajobrazu, zabytków, osobliwości. Spotkał ich oczywiście zawód - czytamy w Głosie Elbląga z 1 czerwca 1966 roku.
Monety z elbląskiej mennicy
Jak informuje kierownik muzeum elbląskiego mgr Danuta Milewska, w ostatnich dniach zakupiono w Warszawie wazę holenderską z Delf, pochodzącą z końca XVIII wieku - czytamy w Głosie Elbląga z 31 maja 1966 roku.
Ile pijemy piwa?
Jak nas informuje dyrekcja Elbląskich Zakładów Piwowarsko-Słodowniczych w Elblągu, dzienna produkcja piwa przeznaczona na rynek elbląski (miasto i powiat) wynosi 80-100 tys. butelek tego napoju - czytamy w Głosie Elbląga z 30 maja 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Fiszewo (odc. 6)
W dzisiejszym odcinku naszego cyklu odwiedzamy Fiszewo, niewielką wieś w gminie Gronowo Elbląskie. Z jej historią związane są tragiczne losy powstańców listopadowych. O tej i innych ciekawostkach opowiada Karol Wyszyński, przewodnik elbląskiego oddziału PTTK.
Dawno temu w Elblągu... Cesarzowa przejeżdżała przez nasz dworzec
Wczoraj w kościele Najświętszej Marii Panny pastor Lackner konfirmował 47 dziewcząt i 33 chłopców. W kościele Bożego Ciała pastor Schiefferdecker konfirmował 103 chłopców a kaznodzieja Boettcher 23 dziewczęta i 21 chłopców z Zawady (niem. Pangritz Kolonie) (AZ, sobota, 17.05.1890 r.).
Mimochodem
Otwarcie nowo wybudowanego i dobrze zaopatrzonego SAM u zbiegu ulic: Kościuszki i Chrobrego mieszkańcy tej dzielnicy przyjęli z ogromną radością. Nowy SAM zaoszczędził zamieszkałym przy ul. Kościuszki, Chrobrego, Grunwaldzkiej i Toruńskiej wiele cennego czasu traconego na dalekie wyprawy po zakupy do odległego śródmieścia - czytamy w Głosie Elbląga z 27 maja 1966 roku.
W Dniu Matki
Dzień Matki - najmilsze ze wszystkich świąt. Dzień, w którym najszczerzej brzmią takie słowa jak miłość, przyjaźń, ofiarność i poświęcenie - czytamy w Głosie Elbląga z 26 maja 1966 roku.
Mianowanie nowych ulic w Elblągu
Na ostatniej sesji Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu radni podjęli uchwałę o mianowaniu nowych ulic dojazdowych i placów w osiedlu mieszkaniowym "Nowowiejska". Bezimienna dotychczas ulica przebiegająca na północ od ul. Słonecznej i Andrzeja Struga otrzymała nazwę kpt. Diaczenki - czytamy w Głosie Elbląga z 24 maja 1966 roku.
Cenne dary dla muzeum
Pracownik Zamechu ob. Stanisław Łaga, znalazł w okolicach Komorowa stary miecz, który wygrzebany został w trakcie poszerzania rowu melioracyjnego. Znalezisko odniósł do muzeum - czytamy w Głosie Elbląga z 24 maja 1966 roku.
Wystawa rysunku holenderskiego w Muzeum Elbląskim
W Muzeum Elbląskim przy ul. Wigilijnej eksponowana jest wystawa rysunków holenderskich z XVII wieku. Są to oryginały , wśród których znajdują się rysunki najwybitniejszych holenderskich twórców - czytamy w Głosie Elbląga z 23 maja 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Gronowo Elbląskie (odc. 5)
Na terenie byłego województwa elbląskiego istnieją trzy Gronowa. Jedno tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim, dwa kolejne w okolicach Elbląga. Dzisiaj z Karolem Wyszyńskim, przewodnikiem PTTK, odwiedzamy Gronowo Elbląskie, które ma ciekawą historię.
Wystawa psów rasowych
22 bm., niedziela, w godzinach od 10 do 15, na terenie kąpieliska przy ul. Moniuszki w Elblągu - czynna będzie wystawa psów rasowych - czytamy w Głosie Elbląga z 20 maja 1966 roku.
Ponad 10 tys. telewizorów w Elblągu
Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy błyskawiczną karierę srebrnego ekranu w Elblągu i powiecie - czytamy w Głosie Elbląga z 19 maja 1966 roku.
Dla wygody klientów poczty
W najbliższym czasie, kierownictwo Obwodowego Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego w Elblągu, zamierza usprawnić sprzedaż druków płatnych jak np. kart pocztowych, listów itp. - czytamy w Głosie Elbląga z 18 maja 1966 roku.
Statki na szlaku ostródzkim
W sobotę odbyło się podniesienie bander na dwóch nowoczesnych jednostkach pasażerskich, które kursować będą na szlaku turystycznym Elbląg - Ostróda - czytamy w Głosie Elbląga z 17 maja 1966 roku.
Autostop 1966
Rozpoczął się już tegoroczny sezon turystyczny, który trwać będzie do 30 września - czytamy w Głosie Elbląga z 16 maja 1966 roku.
Historia okolic Elbląga: Jegłownik (odcinek 4)
Wędrując po okolicach Elbląga, tym razem odwiedzamy Jegłownik, wieś o bogatej historii, który przybliży Karol Wyszyński, przewodnik PTTK. Opowiada między innymi o nazewnictwie wsi, historii osadnictwa w tym miejscu, kościele, szkolnictwie i strażakach.
Uporządkują Bażantarnię
Akcja "Bażantarnia - 66" ma na celu przygotowanie parku do sezonu letniego i udostępnienie go tysiącom elblążan, znajdujących tu wypoczynek po pracy - czytamy w Głosie Elbląga z 13 maja 1966 roku.
Co czwarty elblążanin mieszka w nowym budynku
Z okazji tegorocznego Dnia Budowlanych odbyła się w elbląskim Teatrze im. Stefana Jaracza okolicznościowa akademia, która w związku z obchodami Tysiąclecia Państwa Polskiego miała charakter szczególnie podniosły - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 maja 1966 roku.
Na budowie nowego osiedla mieszkalnego w Elblągu
W Elblągu przy ul. Nowowiejskiej powstaje nowe osiedle, które będzie ukończone w 1968 roku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 maja 1966 roku.























