- W śródmieściu konieczne jest uruchomienie dużego sklepu z warzywami i owocami – pisała o Elblągu prasa w 1950 r.
Co słychać w prasie... z 1950 roku? O tym jak zawsze w naszym cyklu Głos z przeszłości. Czym żył Elbląg z dawnych lat?
Rozbudowa sieci sklepów warzywniczych
"Centrala Ogrodnicza w Elblągu uruchomiła przy ul. 1 Maja Nr 52 nowy punkt sprzedaży warzyw i owoców. Nowa placówka znajduje się przy nieużytkowanej dotąd budce, która przekształcona została na estetycznie wyglądający kiosk. W śródmieściu konieczne jest uruchomienie dużego sklepu z warzywami i owocami".
Przed wyborami zakładowych rad kobiecych
"W dniu 31 bm. w Powiatowej Radzie Związków Zawodowych w Elblągu odbędzie się posiedzenie prezydium PRZZ, z udziałem przedstawicieli KM PZPR, Ligi Kobiet oraz ORZZ, poświęcone sprawie wyborów zakładowych rad kobiecych w przedsiębiorstwach miasta i powiatu".
Świetlica szpitalna spełnia swe zadanie
"Przy szpitalu miejskim w Elblągu czynna jest duża świetlica, z której korzystają zarówno pracownicy, jak i chorzy. Biblioteka świetlicowa, licząca przeszło 500 tomów jest chętnie odwiedzana. Raz w miesiącu wyświetlany jest film. W ramach zajęć świetlicowych prowadzony jest obecnie kurs języka rosyjskiego oraz kurs ogólnokształcący. Zorganizowany przy świetlicy 15-osobowy chór urządza częste występy dla chorych".
Ogłoszenia drobne
"Dyrektora handlowego, kierowników sklepów i ekspedientów różnych branż, księgowych, referenta do spraw inwestycyjnych i personel biurowy zatrudni od zaraz Miejski Handel Detaliczny w Elblągu. Podania i szczegółowe życiorysy składać w sekcji kadr, ul. Linki 30".
Zgubiono
"Zgubiono legitymację Związku Chemików na nazwisko C. Edmund".
"Zgubiono paszport już wykorzystany i nieważny, wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych roku 1946 (...) na nazwisko O. Maria".
Źródło: Głos Wybrzeża nr 206, 1950 r.
Cykl Głos z przeszłości powstaje we współpracy z Biblioteką Elbląską.