UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Zacznijmy od czegoś mniejszego www.portel.pl
  • kopac, kopac, kopac! pielegniarki, lekarze, gornicy. .. a co to za argumenty?jeszcze dlugo nie bedzie w naszym kraju tak dobrze zeby ktos sie czegos nie dopominal. to co, mamy czekac kolejne 600 lat?takie rzeczy moze opowiadac tylko ktos, kto nie jest stad i ewidentnie nam zle zyczy. a jesli jednak jest elblazaninem, jak twierdzi np. niejaki gandziaa, to nie wiem, smiac sie czy plakac?czlowieku, tu rozgrywa sie kwestia czy ruszymy do przodu, czy tez na wieki wiekow zostaniemy zasciankiem bez perspektyw, a ty wyjezdzasz z trzema dziurawymi ulicami?pogratulowac wyobrazni.
  • Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii, jest i tak wymogiem chwili. Elektrownia wykorzystująca przepływ wody z Zalewu do morza, dałaby dość prądu na całą Mierzeję i co za tym idzie, dochód. Jest tylko problem uwzględnienia odpowiedniego uzbrojenia przesmyku, co w trakcie projektowania i budowy, nie zmieniło by specjalnie ceny i czasu wykonania. Właścicielem tego przedsięwzięcia może być miasto, lub spółka. Kasa leży na piachu, tylko nie jest dostępna dla filozofów i takich co mają tylko "za złe"
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    RulerofBlaircourt(2008-01-09)
  • Niemcy nie przekopali Mierzei bo mieli dostęp do cieśniny pilawskiej. .. Kuzwa chyba wezme łopatę i sam pójdę kopać! Żeby takie dośc spore państwo jak nasze nie mogło sobie poradzić z przekopaniem kilometra kanału. .. wstyd.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    terencjusz(2008-01-11)
  • Treść artykułu jest nieuczciwa do tytułu i jak zwykle, u nieobiektywnych dziennikarzy, tendencyjna i zbieżna z intencjami ważnych reprezentantów miasta Elblaga. A co maja do powiedzenia inni, np; mieszkańcy Mierzeji. Przedstawione rysy historyczne, dążenia poprzedników i cytowane aktualnie wypowiedzi w artykule potwierdzaja tezę a wlaściwie juz podjete decyzje w sprawie przekopu. Uczciwie byloby w kontekście tutułu wskazać jednak na zagrożenia / środowisko, koszty itp/ tylko po to aby problem byl rozważany rzetelnie i obiektywnie, bo zawsze istnieja jakieś przesłanki za i przeciw. Natomiast autor - dziennikarz powinien zaprezentowac dwie strony medalu i o to mam do niego pretensję. Nie jestem przeciwnikiem przekopu, ale bardzo brakuje mi informacji o potencjalnych skutkach. Nie wszystko co się swieci jest złotem i oby przyszłe eldorado nie przysloniło nam rzeczywistości. Zdaje sie, że mamy w Elblagu przyklady różnych dzialalności, ktore przyniosły straty i problemy, co nie znaczy, że nic sie nie zmieniło na plus.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zamiejscowy(2008-01-11)
  • Do fanów przekopu: a kto i w jaki sposób skorzysta z przekopu? Kto nim przypłynie i po jakie towary? 600 lat temu to były skóry niedźwiedzie i miód. Teraz też chcecie tym handlować? Chcecie rozwoju Elblaga (i mam nadzieję, że okolicy też), to pokrzyczcie o lotnisko, o drogi, na których nie rozbija się samochodów, o lepszy poziom szkolnictwa. trochę się jednak pozmieniał świat przez ostatnie 600lat.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    0
    0
    tolkmiczanin z wyboru(2008-01-12)
  • Może to ktoś kiedys przeczyta i ty Tolmiczaninie. W 2018r z zlikwidowano wam największych zakład, zatrudniający ponad 100 osób tj. Mrożonki. Gdyby przekop został zrobiony do 2010, już byście Tolmiczaninie kupony z turystyki odcinali. A tak upadła największa i jedyna taka firma w mieście. I co robić piach gryźć. Polak madr po szkodzie.
Reklama