UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • MariuszLewandowski-Fc @Wojtek456 - Nie jesteś wyjątkiem - z naszej klasy odpadło 20 z 29 w pierwszej. Ale dla mnie fakt że byłem w 9 która stanęła dp matury i zdałem ją na ocenę dobrą jest powodem do dumy. Sandi faktycznie lubił zadania na tablicy ale to miało swój cel - dokładnie tak uczył nas matematyki i myślenia analitycznego. To że odpadłeś nie czyni Cię gorszym - jesteś inny masz inne doświadczenia. Wyśmiewanie uczniów też miało cel - podniesienie odporności na stres i nabranie poczucia własnej wartości jeśli się umiało. Mnie trzech nauczycieli chciało wylać - żaden nie zdecydował się ocenę niedostateczną i komis bo wiedział że się obronię. To też nauka z tej szkoły - jak się na czymś znasz możesz zadrzeć z każdym kiedy masz racje. Nasz rysunku uczył "Wektor" ale Sawicki miał racje - z tej szkoły wychodzili porządni ludzi - nie wszyscy z jej dyplomem. Ja zostałem i też nie żałuje mimo że na studia nie poszedłem przejmując firmę mojego ojca. On był dumny i z tego że ją skończyłem i z tego że nie musiałem się przed nikim płaszczyć o oceny i promocje. Właśnie dlatego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    0
    0
    MariuszLewandowski-Fc(2026-06-22)
  • MariuszLewandowski-Fc Czerwonego paska nie miąłem - śp. Zysk wystawił mi z wszystkich przedmiotów 3 mimo że z praktyk wracałem z 5.O wykresie żelazo = węgiel nie wspomnę. Ale nauczył mnie techniki o to nienajgorzej
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    0
    0
    MariuszLewandowski-Fc(2026-06-22)
  • "Bicie linijką " po łapach", to w tamtych czasach było na porządku dziennym. "... Czy zacerwienionya dłoń to "pobicie"? nazywanie tej metody "biciem" jest groteskowe i szkoda, że została odrzucona. I mamy teraz aroganckich ignoratow pyskaczy, którzy myśą, że wszystko wolno.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Ustalmy pewne fakty: Nie odpadłem z tej szkoły, tylko po zakończeniu roku szkolnego wziąłem papiery i przeniosłem sie do innej szkoły. Wyśmiewanie uczniów jako cel albo jako metoda dydaktyczna - nie bede sie na ten temat wypowiadał. Nie zaprzeczam, ze z tej szkoły wychodzili porządni ludzie, ale napisałem, że z tej szkoły "odchodzą" porządni ludzie, z resztą te słowa prof. Sawicki skierował do mojego ojca.
  • @MariuszLewandowski-Fc - Moje wspomnienia z tej szkoły (pierwsza połowy lat 80.) są, lekko mówiąc, słabe. Atmosfera zniechęcająca, mizerne wsparcie i wieczne czepianie się uczniów. Nauczyciele po prostu nie lubili uczniów. Jedyną postacią, która zapisała się nieco lepiej, był pan Edward M. od matematyki. Choć jego metody były specyficzne, to podstawy wyniesione z jego lekcji wystarczyły, żeby skończyć politechnikę Hashtagi: #Takijeden
  • @J124 - w1 6 też była taka aktywna
  • @matura 1966 - I Pan Profesor Lewalski - też uczył rysunku
Reklama