UWAGA!

----
Na portElu sprawdzisz, ile jest osób na kąpielisku

Na portElu sprawdzisz, ile jest osób na kąpielisku

2025-07-03 09:44

W środę, 2 lipca, przez cały dzień z Parku Wodnego Dolinka skorzystało aż 4,4 tys. osób! Przypominamy, że jednocześnie może z obiektu korzystać 1700 osób, więc warto sprawdzić przed wyjściem z domu, czy są wolne miejsca. Od dzisiaj sprawdzisz to na głównej stronie portElu, zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej, wybierając sekcję o pogodzie.

Szpital Miejski zyska nowy budynek dla nowoczesnej psychiatrii

Szpital Miejski zyska nowy budynek dla nowoczesnej psychiatrii

2025-07-03 08:10

Prawie 33 miliony złotych pozyskał Szpital Miejski w Elblągu na budowę ośrodka opieki psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Powstanie przy ul. Żeromskiego wewnątrz szpitalnego kompleksu.

To mają elbląscy radni

To mają elbląscy radni

2025-07-02 16:15

Kontynuujemy przeglądanie oświadczeń majątkowych. Po władzach miasta przechodzimy do oświadczeń radnych Rady Miejskiej w Elblągu..

Park wodny osiągnął swój limit

Park wodny osiągnął swój limit

2025-07-02 14:17

Wystarczył jeden dzień upalnej pogody i to w środku tygodnia, by nowo otwarty Park Wodny Dolinka w Elblągu zapełnił się do ostatniego miejsca. W środę przed godziną 14 przebywało tu jednocześnie 1700 osób, a to jest górny limit, jaki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dopuszcza ze względów bezpieczeństwa i komfortu klientów. W ciągu całego dnia z obiektu skorzystało 4,4 tys. osób!

Zarzuty dla dyrektora wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy

Zarzuty dla dyrektora wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy

2025-07-02 14:01

Ukrywanie dokumentacji służbowej oraz przywłaszczenie pieniędzy - to m.in zarzucił prokurator Przemysławowi G. (47 lat), dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Olsztynie. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął uchwałę o odwołaniu go z zajmowanego stanowiska.

Czternastka pojedzie krótszą trasą

Czternastka pojedzie krótszą trasą

2025-07-02 13:28

W związku z weekendowymi zawodami Garmin Triathlon Tour i wyłączeniem z ruchu niektórych ulic, zmieni się trasa autobusów linii nr 14 - informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej.

Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pomocą opłatomatu

Od sierpnia w Urzędzie Miejskim zapłacisz za pomocą opłatomatu

2025-07-02 12:34

Z początkiem sierpnia obsługa gotówkowa Urzędu Miejskiego w Elblągu zostanie zamknięta, a na parterze zamiast kasy zostaną zainstalowane dwa urządzenia samoobsługowe (opłatomaty), które będą wspierały proces bieżącej obsługi klienta.

Potrącenie na przejściu dla pieszych 

Potrącenie na przejściu dla pieszych 

2025-07-02 11:21

Dziś, 2 lipca, przed godziną 9 na przejściu dla pieszych na ul. Orzeszkowej w Elblągu doszło do poważnego wypadku. Kierujący skodą 65-letni mężczyzna potrącił 66-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię w oznakowanym miejscu. Poszkodowana w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Wracają wodne kurtyny  (aktualizacja)

Wracają wodne kurtyny (aktualizacja)

2025-07-02 11:05

W najbliższych dniach zapowiadane są upały. Do Elbląga wrócą kurtyny wodne, od 2 lipca znajdziemy je w czterech lokalizacjach.

Część Wieżowej do remontu. Uwaga na utrudnienia

Część Wieżowej do remontu. Uwaga na utrudnienia

2025-07-02 10:24

W środę, 2 lipca, rozpocznie się remont ul. Wieżowej, na odcinku od ul. Pocztowej do Przymurze. Drogowcy wyłączą go z ruchu.

Tabliczki, które pomagają w orientacji w urzędzie

Tabliczki, które pomagają w orientacji w urzędzie

2025-07-02 09:15

Na drzwiach poszczególnych departamentów w Urzędzie Miejskim, Ratuszu Staromiejskim, a także w Urzędzie Stanu Cywilnego pojawiły się tabliczki drukowane w piśmie Braille’a z kodami QR. To ukłon w stronę osób niewidomych i niedowidzących.

Czytelnik, radna i prezydent o Suwalskiej

Czytelnik, radna i prezydent o Suwalskiej

2025-07-02 07:00

Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas w sprawie fatalnego stanu ulicy Suwalskiej. Jak się okazuje, sprawę remontu tej drogi poruszyła też w swojej interpelacji jedna z miejskich radnych.

Rondo u marszałka, pisarki i szlachcica

Rondo u marszałka, pisarki i szlachcica

2025-07-01 16:01

Piłsudskiego, Konopnickiej i Beniowskiego – zbiegu tych ulic dotyczy interpelacja radnej Marty Kubackiej z klubu radnych KO. Powraca pomysł, by w tym miejscu wybudować rondo.

Ruszył nabór wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną

Ruszył nabór wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną

2025-07-01 13:53

ZUS rozpoczął nabór wniosków o świadczenie z programu „Dobry start” na wyprawkę szkolną. Wnioski można składać wyłącznie online do 30 listopada 2025 roku, a środki będą przekazywane bezpośrednio na konto bankowe.

Zmarła Teresa Oliwiecka

Zmarła Teresa Oliwiecka

2025-07-01 13:30

W wieku 89 lat zmarła Teresa Oliwiecka, z zawodu i powołania – felczer. Wieloletnia pracownica elbląskiej służby zdrowia, lubiana i ceniona przez pacjentów. Harcerka.

Mają inicjatywę i dziesięć tysięcy

Mają inicjatywę i dziesięć tysięcy

2025-07-01 13:24

Dziesięć tysięcy złotych oraz tytuł „Wsi z inicjatywą” otrzymało w tym roku Powodowo (gmina Rychliki). W konkursie organizowanym przez władze powiatu elbląskiego o to miano walczyło 19 miejscowości.

Plenerowa Zumba tym razem na Starym Mieście

Plenerowa Zumba tym razem na Starym Mieście

2025-07-01 12:47

Lato w pełni, a to oznacza jeszcze więcej aktywności na świeżym powietrzu! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na drugą odsłonę plenerowej Zumby – bezpłatnych, taneczno-fitnessowych zajęć w rytmach energetycznej muzyki. Tym razem spotykamy się w wyjątkowej scenerii – na Placu Katedralnym, we wtorek 1 lipca, o godzinie 17.

ZUS rozpoczął wypłaty rent wdowich

ZUS rozpoczął wypłaty rent wdowich

2025-07-01 11:19

Od 1 lipca ZUS rozpoczął wypłaty tzw. renty wdowiej. Świadczenie trafiło już do 86 tys. osób w całym kraju, a łączna kwota wypłat wyniosła blisko 317 mln zł. W województwie warmińsko-mazurskim świadczenie otrzymało 4,6 tys. osób, którym wypłacono łącznie 16,8 mln zł.

Pożegnanie z samorządem

Pożegnanie z samorządem

2025-07-01 11:14

Witold Wróblewski zakończył pracę na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Pasłęku. Funkcję tę pełnił od 1 sierpnia 2024 roku. Jest to również pożegnanie byłego prezydenta Elbląga z samorządem.

Przeglądamy majątki elbląskiej władzy

Przeglądamy majątki elbląskiej władzy

2025-07-01 09:50

Jak co roku przeglądamy oświadczenia majątkowe samorządowców, urzędników, szefów miejskich instytucji. Zaczynamy od władz miasta, następnie przejrzymy oświadczenia radnych, szefów miejskich instytucji i spółek. Co zmieniło się w ich zawodowym życiu i ich majątkach w 2024 roku w porównaniu z rokiem poprzednim?

Reklama