UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • @Mamy dość - Z tego co widzę, to masz dwie sprawne ręce, skoro potrafisz nastukać w klawiaturę tyle dyrdymałów. To mam propozycję. Jedź na południe kraju. Tam aktualnie każda para sprawnych rąk przyda się teraz do pomocy.
  • @Mamy dość - Myślę, że pis rządy dosyć mocno nadszarpnęły zasobami finansowymi państwa ( i nie zrobią rachunku sumienia!!)!! A z pustego to i Salomon nie naleje za dużo!! Proszę pomyśleć ( no chyba, że bardzo się ktoś męczy podczas myślenia?)!!
  • Dajcie Facebooka, chętnie dam lajka
  • @N.p. - Popieram. Dodam, że sposób działania poprzedniej władzy - to sposób manipulowania przez KK bogobojnym tłumem, który pozostał w ostatnim europejskim kraju Polsce. Dlatego Watykan nie puści z objęć nas łatwo, tak jak Rosja nie wypuści Ukrainy - bo dla nich to ostatni duży naród, który powinien na nich pracować. Na dowód film "RU Русская карта" z 2009.Może komuś uda się obejrzeć.
  • W jaki sposób te środki zostaną przekazane, do jakiego miasta? Czy bezpośrednio? Czy wpłacone do budżetu centralnego i oni będą kierować, gdzie dalej przekazać pomoc?
  • Np. portal komunalny napisał:Kontrowersje wokół budowy zbiorników retencyjnych, 17.05.2019, Mieszkańcy KotlinyKłodzkiej obawiają się wysiedleń z powodu budowy zbiorników retencyjnych. WodyPolskie zapewniają, że nic nie jest przesądzone. W Kotlinie Kłodzkiej trwają konsultacje społeczne dotyczące planu zapobiegania powodziom w tym rejonie. Podczas nich przedstawiane są analizy, koncepcje i warianty ochrony przeciwpowodziowej. Niektóre budzą opory mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o najbardziej rozwinięty projekt, w którym przewiduje się budowę aż 16 zbiorników. Wtedy 2,5 tys. mieszkańców regionu miałoby być wysiedlonych. W rekomendowanym rozwiązaniu przewiduje się budowę 9 zbiorników i wysiedlenie 1200 osób. Cztery zbiorniki (w Szalejowie, Roztokach, Krosnowicach i Boboszowie) już teraz są budowane. Zakończenie prac zaplanowano w 2022 r....
  • Dalej podaje za portalem komunalnym. Internetowa petycja Dokument zlecony przez Wody Polskie - trzytomowa Analiza zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej wywołał reakcję. Mieszkańcy zagrożonych likwidacją wiosek zaczęli zbierać podpisy pod internetową petycję. Piszą w niej m. in. “Wysiedlenia oraz wyburzenia domów, często zabytkowych, mają objąć Stary Gierałtów, Radochów, Wilkanów, Gorzanów, Stary Waliszów, Pławnicę, Nagodzice, Nową Bystrzycę. Długopole Górne miałoby całkowicie zniknąć (…). W miejscowości Sarny zbiornik suchy miałyby się pojawić w miejscu pałacowego parku, z pomnikową aleją dębową. Podobny los przewidziano dla przypałacowego parku w Gorzanowie. Naprawdę nie trzeba byc fizykiem jądrowym, żeby znaleźć konkretne informacje za pośrednictwem google.
  • Akcja słuszna jak najbardziej, trzeba pomagać. Mnie jednak ciekawi jak Elbląg i okolice są przygotowane na powódź. Czy jest jakiś plan, obecnej władzy na wypadek cofki z Zalewu, Czy służby są przygotowane i jak? Jak wygląda stan wałów i czy kiedy ktoś je remontował. Czy dzielnica Zatorze, jeśli rzeka Elbląg wyleje jest bezpieczna? Jak wyglądają rowy melioracyjne? Jak szybko ewakuować mieszkańców i ich dobytek, jest jakiś plan, czy jakoś to będzie. Czy ktoś z redakcji portEL może pociągnąć temat? Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    5
    0
    Kiedyś młody junak(2024-09-16)
  • W 2019 roku w Kłodzku mieszkańcy oprotestowali i zablokowali budowę zbiorników przeciwpowodziowych. Na YouTube dostępne są wypowiedzi przedstawicieli mieszkańców w Telewizji Sudeckiej "Nie dla zbiorników na Ziemi Kłodzkiej". Podobnie w Międzylesiu. Przerażająca krótkowzroczność i arogancja. Rok 1997 niczego ich nie nauczył. Teraz my wszyscy za to zapłacimy.
  • Protesty były uzasadnione. Odszkodowania za wysiedlenie proponowane przez populizm i socjopatię były żałosne.
  • @Kiedyś młody junak - Ile razy w historii tego miasta miałeś prawdziwą powódź? Nawet ta w 1888 i ta z 1983 niespecjalnie dotknęła samo miasto. Jedynie Srebrny Potok (Kumiela) raz na jakiś czas nagrandzi, ale to też są 3-4 ulice na krzyż, zalane do kostek.
  • W obliczu tragedii ekipa donka proponuje powodzianom nisko oprocentowane pakiety kredytowe, to jest podłość prosze państwa! Dla upancow Powcy oddali wszystko za darmo, dla Polaków proponuje sie kredyty w zmowie z baksterami. Coś obrzydliwego!
Reklama