UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Z przedszkola do kultury, pani Moniko co to za bzdury, najpierw ele mele dudki, teraz będzie z młodzieżą zabawa, czy to gospodarz malutki, czy ratusz ten awans zamawia?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    20
    7
    ???.!(2026-06-24)
  • MariuszLewandowski-Fc @???.! - MDK to głównie młodsze dzieci więc nie rób z siebie pajaca. nowej dyrektorki na to czym ma być i czym się zajmować. Ale najważniejsze nie są plany ale realizacja potrzeb dzieci i rodziców. Jedną z ról MDK jest zagospodarowanie czasu i animacja czasu właśnie dla dzieci 8-12 lat bo potem to już dzieciom czasu na zabawę brakuje. MDK ma zastępować upadający system klasowo - szkolny i mieszać środowiska i sprawić żeby szkoły zamiast ze sobą konkurować - współpracowały. Pani Lichacz nawet współpraca ze Światowidem nie bardzo wychodziła ale to chyba kwestia jej problemów z "Szalonymi Małolatami" i swoistej walki o markę. Zafiksowana na tańcu ale w tej specjalności - spec. Miejmy nadzieje że obejmie sekcja taneczną i dalej będzie piastowała "Diamenty" nie zajmując się już budżetami biurokracją i tysiącem bzdetów niepotrzebnych artyście a niezbędnych urzędnikowi. Ale skoro dochodzi do zmiany to warto postarać się żeby była korzystna i dla miasta i dla instytucji i dla obu Pań.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    8
    MariuszLewandowski-Fc(2026-06-24)
  • @MariuszLewandowski-Fc - Wielka nieprawda. Mlodziez, nastolatki mają w Mdk cudowna przystan, wiele możliwosci rozwoju, a wręcz przygotowan do studiów. Mdk to absolutnie tylko nie dzieciaki.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    zając(2026-06-24)
  • MariuszLewandowski-Fc @zając - a konkretnie ? MDK nie ma gotowości do animacji wydarzeń chaotycznych a w kulturze staje się to popularne. Tego kiedyś uczyło ZHP Potem taka była WOŚP - dziś to już instytucja i kopiowanie. Dzieci mają naturalną zdolność do improwizacji i ją niszczy system edukacji oparty na stałej grupie rówieśniczej. MDK powinno zatem mieszać środowiska i grupy i łączyć je w grupy zadaniowe - nawet jeśli zadaniem ma być coś nieracjonalnego jak kiedyś Różowa Alternatywa. Możliwości rozwoju są ale moim zdaniem jest ich za mało - co z nurtami nieortodoksyjnymi ? Znasz jakieś kapele alternatywne z Elblaga poza "Defektem Mózgu" na przykład ? A jakieś filmy zrealizowane w Elblągu przez młodzież ? Jest sztampowo programowo i nudnie....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    3
    MariuszLewandowski-Fc(2026-06-24)
Reklama