UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Może z encykliki papieskiej albo z niedzielnego kazania? Choć szczerze wątpię żebyś z jakąkolwiek encykliką papieską się kiedykolwiek praktycznie zetknął:) #PrędzejWielbłądPrzejdziePrzezUchoIgielne...
  • Fajny ten domek - taki z duszą.... Ogrodnika.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    0
    Kacper.(2024-08-30)
  • @pystakty-drwal - A ile zrobiliście będąc w jego posiadaniu, żeby był w lepszym?
  • @ciekawy komuch - Z tą instytucją od dłuższego czasu nie mam nic wspólnego
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
    5
    0
    Ciekawość zabiła kota(2024-08-30)
  • 130 lat temu na 200 metrach mieszkał ogrodnik :) dziś bierzesz kredyt na życie zakładając sobie kierat na łeb żeby mieszkać na 60.Idźmy z postępem!
  • Wpisanie tego obiektu do rejestru zabytków to dowód na to, że wciąż tego typu rejestracje są często nieprzemyślane i nie zawsze zgodne z prawem ochrony zabytków. O ile willa Zeissów kwalifikowała się do zabytku, a mimo to jej pozostałości zostały w 1957 roku ostatecznie zlikwidowane, to ta przybudówka (budynek gospodarczy) wykonana dość typowo na tamten czas raczej nim nie jest. Podobny przypadek zaistniał z byłym budynkiem plebanii przy Kościele pw. Św. Wojciecha na Zawadzie. Wówczas były proboszcz doprowadził do wyrejestrowania obiektu z zabytków, bo po prostu on nim nie był. W związku z tym, że budynek w parku Modrzewie oddano w użytkowanie wieczyste to obowiązek utrzymania obiektu spoczywał na jego użytkowniku. Ponieważ został on wpisany do rejestru zabytków dopiero w 2002 roku, stąd jego stan techniczny był już daleki od wymogów dotyczących takich obiektów. Wydaje się, że nowy właściciel powinien doprowadzić do wyrejestrowania budynku jako zabytku, co prawdopodobnie czyni, stąd są opóźnienia w zagospodarowaniu obiektu.
  • @ciekawy komuch - No toć stoi jak WÓŁ! Kupili od HARCERZYKÓW nie od MIASTA! Tak ciężko to pojąć?
  • Oby to nie skonczylo tak jak dworzec elblag zdroj, willa przy Pułaskiego, basen przy spacerowej, przedszkole nr 8 i inne obiekty sprzedane przez lokalna wierchuszke PO, PSL, SLD.
  • "Właścicielem nieruchomości jest miasto, " - co najwyżej mógł odkupić użytkowanie, a nie obiekt. ciężko pojąć?
  • @Chester - Od dawana zaobserwowałem, że twoja wiedza opiera się wyłącznie na czytaniu etykiet reklamowych na chipsach. Składu już nie czytasz, bo za mały druk, za dużo i za trudne słowa.
  • @Chester - że nie wspomnę o mostku elewów prawda wet?
  • Pamiętam, że ten domek stał parę metrów od ulicy Mazurskiej tuż.. przy bramie wjazdowej do parku, mieszkał w nim Stefan M jego ojciec zdaje się pracował w elektrowni. Dzisiaj już nie ma pięknie kutej bramy, nie ma domku ogrodnika- został rozebrany a to co sklecono z jego elementów, w žaden sposób nie przypomina teg co było. Może pan Stefan uchyliłby rąbka tajemnicy dlaczego postanowiono rozebrać ten domek, który przeniesiono 100 czy 200 metrów dalej I przez wiele, wiele lat stał niewykończony I pusty.
Reklama