UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • @Mea culpa. - Nie ma nic złego w wymienionych publikacjach. Wręcz zaliczają się one do pewnego kanonu literatury światowej. Dobrze, że po wycofaniu z obiegu bibliotekarskiego trafiają na półki prywatnych bibliofilów.
  • Dzisiejsza korporacja GE, która się mieni spadkobiercą Zamechu jest wyalienowaną firmą odgrodzoną od miasta wysokim płotem - tym fizycznym i tym metaforycznym. Zamech współtworzył powojenny Elbląg i był z nim wręcz organicznie połączony. ABB pomagało miastu i się angażowało w jego sprawy. Alstom też był w miarę widoczny. Dziś znaczna część mieszkańców w ogóle nie kojarzy co to jest GE i trzeba im pomagać przywołując Alstom, ABB i Zamech. GE oszczędza środki by się lokalnie zaangażować w Elblągu, coś zasponsorować w mieście, gdzie fabryka turbin przynosi mu zyski. Ale za to finansuje budowę studni w Sudanie
  • Czy pamiętacie zabawy choinkowe dla dzieci pracowników Zamechu, które odbywały się w szkole na Rycerskiej? Ja pamiętam.
  • Za moich czasów, w latach siedemdziesiątych, zabawy dla dzieci pracowników odbywały się w kinie Zamech, na ul. Fabrycznej, Najpierw wyświetlany był film dla dzieci, a później w holu było wręczanie paczek przez Mikołaja i tańce. Robiło się duże koło, trzymając się za ręce i tańczyło. Grana była odpowiednia muzyka. Kilka Pań z ZMS-u pomagało w organizacji zabawy. Zabawiały dzieci i opiekowały się Nimi, Rodzice stali pod ścianami. Miałam przyjemność kilka raz być jedną z tych Pań. Bardzo dobrze to pamiętam i wspominam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    Bożena L.(2023-12-17)
  • Beletrystyka w wyprzedaży w bibliotece wojewódzkiej raczej nie pochodzi z Zamechu. Amatorzy mogą trafić świetne książki na półkach darmowej wymiany w wielu bibliotekach, także w barach, które mają ściany wyłożone książkami (np. w dawnym Domu Rzemiosła) można trafić na perełki. No ale czasy się zmieniły, e-biblioteki oferują taki wybór, że życia nie starczy na przeczytanie. jw
  • A kiedy Pan Lewandowski opowie o losie drugiej fabryki Zamechu na Grunwaldzkiej? Ci co tam zostali nie załapali się na ABB. Jakie były kryteria podziału załogi? To jest temat nierozliczony w naszym mieście. Ci ze Stoczniowej złapali Pana Boga za nogi, a ci z Grunwaldzkiej zostali z nieuczciwymi prywaciarzami. Zresztą widać jak ta część z Grunwaldzkiej wygląda w porównaniu ze Stoczniową
  • kolejna publikacja skierowana do ludzi urodzonych w latach 50.Portel był i pozostanie medium dla boomerów.
  • Rozumiem, że żaden prywatny właściciel lokalu /po za tym zaprzyjażnionym z ludzmi ze Stoczniowej, czyli szefem lokalu Przy Bramie / nie wiesza zdjęć " zamechowców " i z Zamechem związanych, ale Urząd Miejski mógłby znależć stosowne miejsce w swoich obiektach na pamiątki po firmie tak nierozerwalnie związanej z miastem, jak dla Gdańska jest Stocznia.
  • Z tego GE to już niewiele zostało. Zaraz budynek administracyjny przy Stoczniowej w większości zostanie wynajęty, bo personel właściciela zmieści się na połowie jednego piętra.
Reklama