Festyn „Zobacz Uśmiech" połączył pokolenia i rozpoczął wakacje w wyjątkowej atmosferze
24 czerwca na terenie SOSW nr 1 w Elblągu odbył się Festyn Integracyjny „Zobacz Uśmiech". Wydarzenie zgromadziło uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły oraz przedstawicieli wielu instytucji i organizacji wspierających działania na rzecz dzieci i młodzieży. Zobacz zdjęcia.
Sprawdź lokalne oferty pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu zachęca do przejrzenia aktualnych ofert zatrudnienia.
Będą dodatkowo chłodzić w upał
W weekend w Elblągu i regionie temperatura może sięgnąć 35 stopni Celsjusza. W mieście odczuwalna może jeszcze wyższa. Warto się na takie upały odpowiednio przygotować, tym bardziej jeśli wybieracie się na Dni Elbląga, organizowane na starówce i Wyspie Spichrzów.
Dzień otwarty dla przyszłych rodziców w WSZ
Zapraszamy do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu na Dzień otwarty dla przyszłych rodziców. Podczas spotkania będzie można zwiedzić Szkołę Rodzenia, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz Trakt Porodowy.
Bieg 780 dla Elbląga - Utrudnienia w ruchu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, organizator Biegu 780 dla Elbląga, informuje o czasowych utrudnieniach w ruchu związanych z organizacją wydarzenia. Prosimy mieszkańców oraz kierowców o uwzględnienie poniższych zmian w planowaniu podróży.
Miasto gra w zielone
Około 37 procent powierzchni Elbląga stanowią tereny zielone: m.in. lasy, parki i ogrody działkowe – wynika z danych ratusza. Gdzie jeszcze warto urządzić zieleń – zastanawiano się podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki miasta i klimatu.
Spóźnieni o minutę. Absurdy na kolei
Cztery minuty na przesiadkę do Pendolino albo pociąg do Warszawy uciekający minutę przed przyjazdem REGIO. Oto rzeczywistość elbląskich pasażerów, którą chce zmienić stowarzyszenie Nowy Elbląg.
23 czerwca - Ogólnopolski Dzień Świadomości Raka Prostaty
Rak prostaty jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Przez długi czas może rozwijać się bez żadnych dolegliwości, dlatego tak duże znaczenie ma profilaktyka i wczesne wykrywanie choroby. Specjaliści zalecają, aby mężczyźni po 40. roku życia regularnie zgłaszali się na wizyty urologiczne i wykonywali badanie poziomu PSA we krwi, zwłaszcza jeśli w rodzinie występowały przypadki raka prostaty.
Zmiana w Katedrze po 21 latach
Ksiądz prałat Stanisław Błaszkowski po 21 latach kierowania parafią katedralną pw. św. Mikołaja w Elblągu przechodzi na emeryturę. 1 lipca - decyzją biskupa elbląskiego - probostwo obejmie ks. kan. dr Grzegorz Puchalski.
PTTK zaprasza na spacery
Jeżeli lubisz spacerować, to nie możesz przegapić cotygodniowych elbląskich „Sobót z przewodnikiem PTTK”. W te wakacje elbląscy przewodnicy zaproszą także na rejs z Ostródy do Starych Jabłonek, wycieczkę do Aniołowa i do Różan. W roli głównej – jak zawsze – Elbląg.
Doktor Ola będzie miała swoją ulicę
Aleksandra Gabrysiak, niezwykła lekarka, która całe życie poświęciła najuboższym, będzie patronką nowej drogi na Modrzewinie. Decyzja w tej sprawie zapadnie na najbliższej sesji Rady Miejskiej.
Rozmowy o Tarczy Wschód
Przedstawiciele rządu, wojska i samorządu rozmawiali dziś (17 czerwca) w Elblągu na temat Tarczy Wschód. W klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dywizji Północ Wschód odbyło się forum „Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa”. Zobacz zdjęcia.
Wyniki Zielonego Budżetu. Sprawdź, jakie projekty wygrały
Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Zielonego Budżetu. Spośród 12 projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację formalno-merytoryczną i zostały poddane pod głosowanie mieszkańców, do realizacji wybrano 5 przedsięwzięć z największą liczbą oddanych głosów. Pozwoli to na pełne wykorzystanie budżetu programu wynoszącego 100 tys. zł - informują władze Elbląga.
Jeże rozjeżdżane na potęgę. Jest pomysł, co z tym zrobić
Władze miasta deklarują, że jeszcze w tym roku w newralgicznych miejscach w Elblągu zamontowane zostaną tablice informacyjne, zwracające uwagę kierowców na jeże. To między innymi efekt zgłoszeń od mieszkańców, również do naszej redakcji, o licznych przypadkach rozjeżdżania tych pożytecznych zwierząt na ulicach.
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
Zaczęło się od pasji kilku kolegów i amatorskich wyjść w teren z wykrywaczem metalu. Dziś elbląski „Denar” to instytucja, która tworzy Archiwum Społeczne, prowadzi wystawę Kaponiera i walczy o powstanie Muzeum Techniki. Świętuje właśnie 20 lat działalności. Zobacz zdjęcia z gali.
Weekendowe atrakcje podczas Biegu Piekarczyka
Nie trzeba czekać do niedzielnego startu, żeby poczuć atmosferę Biegu Piekarczyka. Już w sobotę, 13 czerwca Plac Jagiellończyka stanie się miejscem spotkań zawodników, kibiców i mieszkańców. Czekają na Was najlepsze muzyczne kawałki, strefa food trucków i dmuchańce dla najmłodszych.
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
- Minęło już tyle miesięcy po zimie, a głównych elbląskich ulicach nadal straszą dziury. Czy miasto nie ma pieniędzy na naprawę? – pyta nasz Czytelnik. Co na to władze miasta? Zobacz zdjęcia.
18. Kardan Moto Days Tolkmicko 2026
18 lat pasji, adrenaliny i przyjaźni – nasz zlot w Tolkmicku osiąga pełnoletność i staje się oficjalnie KARDAN MOTO DAYS TOLKMICKO 2026
Metropolia pomorska coraz bliżej. Czy Elbląg powinien się w niej znaleźć?
Historyczna szansa czy polityczna mrzonka? Elbląg może dołączyć do potężnego związku metropolitalnego na Pomorzu. Senator Jerzy Wcisła przekonuje, że to jedyna droga do naprawy błędów reformy administracyjnej sprzed lat.
Gdzie tu pływać - pyta Czytelnik. MOSiR odpowiada
Od 8 czerwca Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka jest nieczynne z powodu prac serwisowych. Przerwa potrwa do 25 czerwca. – Nie można było zamknąć CRW, gdy będzie otwarty Park wodny w sezonie? Teraz w mieście jest do dyspozycji tylko pływalnia na Robotniczej, na której praktycznie nie ma miejsc, bo zajmują je szkoły i kluby – pyta nasz Czytelnik. Co na to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu?
To się czyta
FotoreportEl





























