Spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy
Elbląscy leśnicy zapraszają na spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy, które odbędzie się w dniu 24 czerwca. Spotkanie dotyczyć będzie prac leśnych przewidzianych do wykonania, do końca 2026 roku w Nadleśnictwie Elbląg oraz o możliwych modyfikacjach tych prac w lasach, które mają pełnić zwiększoną funkcję społeczną.
Porwanie stulecia w Elblągu? Zniknął Fotograf!
Zamiast Fotografa zastała nas pusta przestrzeń. Czy w Elblągu grasuje gang porywaczy figurek czy Piekarczyk po prostu wziął urlop od turystów?
Jeden dziki pies odłowiony, wkrótce kolejne próby (Wracamy do tematu)
We wtorek rano wynajęty przez miasto specjalista odłowił jednego z wałęsających się w okolicy Rubna Wielkiego dzikich psów. – Trudno na razie powiedzieć, ile ich w sumie jest. Ja widziałem trzy, mój pracownik cztery, zleceniodawca mówi o liczbie od 7 do 11 – mówi Artur Wojciechowski, znany w Polsce odławiacz zdziczałych psów.
Zapraszamy na Kajkowe
W niedzielę, 21 czerwca, Park Kajki w Elblągu zamieni się w przestrzeń wspólnego działania, odpoczynku i twórczych spotkań. „EkoKajki – spotkania z naturą” w skrócie Kajkowe. to wydarzenie plenerowe, które łączy działania ekologiczne z kulturą, sztuką i tym, co lokalne.
Zostawić czy przenosić? Spór o prawie 300-letni dom podcieniowy
Prawie 300-letni dom podcieniowy w Stalewie w gminie Markusy ma być przeniesiony do województwa kujawsko-pomorskiego i stać się częścią Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestują mieszkańcy, których wspiera m.in. Fundacja Ochrony Zabytków Architektury Drewnianej.
Kryzys czy bogactwo? Majątki lokalnych polityków
Kto zainwestował w amerykańskie spółki, kto spłacił kredyt, jakimi samochodami jeżdżą elbląscy posłowie i senator? Prezentujemy szczegółowe zestawienie majątków elbląskich parlamentarzystów na podstawie ich najnowszych deklaracji.
Zdziczałe psy nadal grasują
Nasz Czytelnik sfilmował dzięki fotopułapce trzy dzikie psy w okolicach dębu Hoggo niedaleko Rubna Wielkiego. Od miesięcy odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców służby nie mogą sobie z nimi poradzić. Czy coś się w końcu w tej sprawie zmieni?
Ogólnopolski Tydzień Projektów KPO w Zdrowiu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu
W dniach 10–13 czerwca Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Projektów KPO w Zdrowiu, organizując akcję prozdrowotną skierowaną do mieszkańców regionu. Wydarzenie ma na celu prezentację projektów realizowanych w ochronie zdrowia dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy oraz promocję profilaktyki i zdrowego stylu życia.
Szlak Piekarczyka: łopata, selfie, akcja! (Elbląskie szlaki odc. 1)
Szukasz pomysłu na weekend i zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Elblągu? Nawet jeśli rodowici mieszkańcy mijają te postacie każdego dnia, dla turystów elbląskie Piekarczyki to absolutny hit. Nasz praktyczny przewodnik pokaże Ci, gdzie ukryły się figurki słynnego obrońcy miasta z XVI wieku, jakie miejskie tajemnice ze sobą niosą i jak zaplanować spacer po elbląskim Starym Mieście. Zobacz jak wyglądają elbląskie Piekarczyki.
Wakacje z wojskiem 3
Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji programu „Wakacje z wojskiem 3" - dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej.
Wojskowe święto w elbląskim porcie
To był historyczny dzień w elbląskim porcie. 16 Żuławski Pułk Logistyczny świętował w wyjątkowych okolicznościach – z wizytą przypłynął trałowiec bazowy ORP Śniardwy. To pierwszy okręt nawodny Marynarki Wojennej, który dotarł do Elbląga nową drogą wodną przez Mierzeję Wiślaną. Zobacz zdjęcia.
Challenge ECUS „3 kroki do dobrej rozmowy”
ECUS zaprasza rodziny z dziećmi z Elbląga do udziału w wyjątkowym challenge’u organizowanym w ramach XXVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 2026 pod hasłem „Rozmowa kluczem do szczęścia rodziny”. To nie konkurs na perfekcyjną rodzinę.To zaproszenie do wspólnego spędzenia czasu, rozmów, śmiechu, wspomnień i budowania jeszcze bliższych relacji.
Nowe i stare ceny w obiektach MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadza aktualizację cennika, która będzie obowiązywała od czerwca w Parku Wodnym Dolinka, a w pozostałych obiektach – od lipca. Ceny dla posiadaczy karty mieszkańca „wElblągu” i Elbląskiej Karty Dużej Rodziny zostaną na tym samym poziomie. W dalszym ciągu można będzie korzystać z licznych ulg, zniżek czy kart sportowych – informuje MOSiR.
Czy problem z parkowaniem przy Dolince powróci?
Trwa budowa parkingu przy Parku Wodnym Dolinka. Powstanie tu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu dodatkowych 100 miejsc.
Piegowaty harcerz powrócił
Kiedyś harcerski festyn „W krainie Piegusa” był obowiązkowym elementem elbląskiego Dnia Dziecka. Dziś (31 maja), po 10 latach przerwy, wrócił ku uciesze tłumu dzieci. Zobacz zdjęcia.
Płynąłem najdłuższą trasą śródlądową w Polsce
„Uważaj, to trwa 11 godzin!” – ostrzegali znajomi. Wyzwanie podjąłem. Nie doszacowali, płynąłem godzinę dłużej. Widoki i jazda po trawie zrekompensowały każdą minutę. Zobacz, jak wygląda najdłuższy rejs w Polsce oczami naszego dziennikarza. Popatrz na zdjęcia.
Dzień Dziecka w Parku Dolinka
31 maja w godz. 12–17 Park Dolinka w Elblągu zamieni się w pełną atrakcji przestrzeń rodzinnej zabawy. Zobacz, jakie atrakcje przygotowało miasto.
„Przychodzą do mnie dzieci obce, a odchodzą moje”
Małgorzata i Krzysztof Rojek są zawodową rodziną zastępczą od 2010 roku. W swoim domu gościli około czterdzieściorga dzieci. Najmłodsze miało rok i dwa miesiące, najstarsze - dziesięć lat. Jedne trafiały do nich z domu dziecka, inne z interwencji, jeszcze inne z historiami tak trudnymi, że długo nie umiały się nawet uśmiechnąć. Wszystkie otoczyli miłością i troską, bo dzieci „Przychodzą do mnie obce, a odchodzą moje” - podkreśla pani Małgorzata. Dzisiaj (30 maja) obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
Rodzina z Elbląga z Diamentem Dobroci i Serca
Agnieszka i Michał Nasarzewscy z Elbląga odebrali dzisiaj w Olsztynie „Diament Dobroci i Serca”, przyznawany przez marszałka województwa rodzinom zastępczym za stworzenie domu dzieciom potrzebującym pomocy. Wyróżnienie otrzymało ponad 20 rodzin z całego województwa.
DKMS w ANS
3 czerwca 2026 w godzinach 10-13 w ANS w Elblągu przy Grunwaldzkiej odbędzie się akcja pozyskiwania potencjalnych dawców szpiku organizowana przez Instytut Nauk o Zdrowiu we współpracy z fundacją DKMS.























