Zapraszam do mojej fotogalerii domów podcieniowych z Wysoczyzny Elbląskiej oraz Żuław Wiślanych pod adresem: marecki73.fotosik.pl . Zdjęcia nie tak doskonałe technicznie jak te z ,,fotki miesiąca'', ale myślę, że są warte obejrzenia i chwili refleksji nad minionymi czasami. W przeszłości domy podcieniowe były pięknymi i okazałymi konstrukcjami i aż szkoda teraz patrzeć co z nich zostało.
Zapraszam więc Ciebie Woju już 16 stycznia na spokojną zimową eksplorację Pióropusznikowego Jaru.
Szczegóły na stronie. Flash intro ma pełnić funkcję informacyjną odnośnie kierunku i daty wyjazdu najbliższej wycieczki rowerowej. Pójdę jednak na kompromis i będę go włączał na tydzień przed każdym wyjazdem, bo mam już sporo sygnałów, że jest irytujący, chociaż przecież łatwo go pominąć; -). Także flasha już nie ma, ale będzie :-).
Pozdrawiam.
Jest to moja strona internetowa, a na prowadzonego od 3 bloga rowerowego zapraszam na www. marecky. bikestats. pl :-). Link do niego jest też na stronie internetowej.
A tych biegaczy, co lubią też jazdę na rowerze i niestraszne im małe zaspy, zapraszają elbląscy rowerzyści. Szczegóły wyjazdu są tutaj: www.portel.pl . Pozdrower :-)
Marek Opitz to chodząca encyklopedia Żuław. A jego skansen w Cyganku i podjęte dzieło rekonstrukcji domu podcieniowego z Jelonek to majstersztyk. Tym bardziej biorąc pod uwagę opłakany stan w zasadzie wszystkich żuławskich domów podcieniowych, co można dostrzec na mojej kolekcji zdjęć okolicznych domów podcieniowych wykonanych podczas rowerowych wycieczek w latach 2003 i 2004. Zapraszam pod adres: Ps. Galeria ZUM jest na ulicy Kowalskiej, na wprost sklepu Społem.
Akwedukt w Gozdawie będzie do obejrzenia już 12 grudnia podczas tradycyjnej, corocznej wycieczki elbląskich rowerzystów do Nowego Stawu. Szczegóły wyjazdu są już na www.bikerelblag.hg.pl. Akwedukt w Fojutowie jest dobrze wypromowany, ale i jest w zasadniczo innym stanie technicznym i wizualnym niż Gozdawa. To w zasadzie jest ruina: marecky.bikestats.pl
To tendencja ogólnoeuroejska - mniej samochodów w centrum miasta, uspokojenie ruchu, strefy >30,drogi jednokierunkowe dopuszczone dla dwukierunkowego ruchu rowerowego, śluzy rowerowe, BUS-pasy, opłaty od samochodów wjeżdżających do centrum, zwężenia jezdni, punkty przesiadkowe park@&ride, park&bike, strefy ruchu pieszego, itp, itd.
A i tak najważniejsza jest zmiana mentalności i przyzwyczajeń - samochód nie jest stworzony do poruszania się po mieście.
Inauguracja roku w Pióropusznikowym Jarze
Czwarty wernisaż „Fotki miesiąca” już dzisiaj
Z orkiestrą na lodowisku
Rowerowy Elbląg w sieci
Rowerowy Elbląg w sieci
Elbląska Encyklopedia Muzyczna 1945-2010 – Premiera!
Rowerowy Elbląg w sieci
Żuławy. Krajobraz dla konesera - zobacz!
Zmiana terminu Grand Prix w Biegach Przełajowych
Rowerem po grudniowe pączki
Rowerem po grudniowe pączki
Żuławy - krajobraz dla konesera
Żuławy - krajobraz dla konesera
Ocalmy od zapomnienia historię Żuław
Żuławy – jakie jesteście?
Konsultacje społeczne na temat tras rowerowych
Konsultacje społeczne na temat tras rowerowych
Wąskie gardło – ulica Nitschmanna
Galeria Czytelników -
Koniec remontu, droga wolna