Nie jest prawda, że działkowcy to ttlko emeryci. Coraz więcej młodych małżeństw z dziećmi staje się dzierżawcami działek. Jak myślicie, dlaczego? Przecież deweloperzy zapewniają im wygodne duże mieszkania. Może dlatego że obciązenia kredytowe powodują że dla dzieci i dla nich to jedyna możliwość odpoczynku. Na Majorkę nie stać
Drogi komentatorze: polityka w tytule jest tak naprawde " Polityką", tytuł pisma. Pismo, to zbiór kartek, na których drukuje się artykuły. Artykuł... a, nue chce mi się ci tłumaczyć.
Stan infrastruktury miasta powinien być podstawą do analizy rozwoju urbanistycznego. Ulice, drogi, ogólnie komunikacja, sieć wodno-kanalizacyjna, energetyka, sieć gazowa, sieć cieplna, przestrzeń wspólna, tereny zielone, szkoły, przedszkola obsługa mieszkańców, stan zamożności no i to co jest charakterystyczne dla czasów obecnych... wzrost pojazdów. Kiedyś był jeden samochód na rodzinę, dziś mamy co najmniej dwa jeżeli nie więcej (!). Co z tego iż buduje się a infrastruktura trzeszczy w szwach... Kiedy coś nowego w infrastrukturze zbudowano? Niewydolność infrastruktury to widać choćby przy większych opadach deszczu lub w godzinach rannych i popołudniowych na ulicach zatkanych sznurami samochodów... Duża liczba pustostanów, terenów od, ,wieków, ,zablokowanych prywatą, no i nachalna patodeweloperka firm budowlanych spoza Elbląga! Robi się sypialnia bo brak miejsc pracy... Potrzeba nowego Hospicjum, cmentarza, bo część mieszkańców jest w terminie, ,św. Piotra, ,(!). To tak na początek z, ,lotu ptaka, ,.
No i mamy być wdzięczni panom z Warszawy, tak? Polityka to kulturotwórcze pismo. Były artykuły o Elblągu, jako pokłosie Ogrodów w zeszłych latach. A teraz? Promocja miasta leży.
A ul. Bema, Łęczycka to mistrzostwo ! Łącznie z poboczem. Ładny trakt, czy tam Urząd Miasta dociera? Przejazdy przez tory wyśmienity jakby czołgiem się jechało. No cóż wiocha, wiocha i nic poza tym. Nic się nie dzieje. Krzesłami potrafią tylko zarządzać w ratuszu.
@anonimowy d3bil - człowieniu myślący-inaczej, czy kiedykolwiek sam coś zrobiłeś dla innych? Ciekawe jakie trzeba mieć IQ, by w artykule o dziurach w mieście rzucać się do typa, który sam z siebie załatał jakieś 2 dziury - wyręczając miasto, i do tego zrobił to staranniej niż miejska ekipa "profesjonalistów"; ]... PS. ciekawe ile kosztuje załatanie takiej statystycznej dziury przez miasto.
Szacunek wielki dla wszystkich "Denarowców" za pasję. Trzymam kciuki za projekt Muzeum, a i przydałaby się może jakaś platforma do kontaktu - choć jakieś namiary. PS. w kolejce czeka także replika Truso... karygodny motyw we współczesnych dziejach miasta - z taką (niewykorzystaną) historią... to po prostu by się nie wydarzyło w byle jakim mieście tzw. Zachodu.
Dziadki, zastanówcie się, czy Elon Musk albo Donald Trump skorzystałby z takich inwestycji? Nie musicie ich lubić. Po prostu zastanówcie się, czy do nich też dzwonił jakiś losowy koleś i kazał zainstalować oprogramowanie do zdalnej kontroli telefonu lub komputera i dzięki temu zarobili miliony.
@KapitanSzyderca - A ty co klakier od tego nieudacznika noszowego? Noszowy musi odejść na taczce lub na noszach ale musi opuścić UM. Facet kompletnie nie nadaje się na to stanowisko. Obiecywali miliardy z KPO że to będzie dobry czas dla Elbląga ale jest odwrotnie. KOwcy muszą wyjechać na taczkach. Koniec żartów pora ich wykurzyć!
Centrum dla ROD, osiedla na polach. Plan ogólny pod lupą (opinia nadesłana)
Dawno temu w Elblągu…pojawił się cyrk
Wystartowały Ogrody Polityki
Krzesła z ratusza pojechały do Mołdawii
Wyjątkowe statuetki zawodów Truso MTB
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Nareszcie weekend: Bieg Piekarczyka, Ogrody Polityki, Watch Docs
Centrum dla ROD, osiedla na polach. Plan ogólny pod lupą (opinia nadesłana)
Ogrody POLITYKI po raz osiemnasty
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
Wystartowały Ogrody Polityki
Oszukany na 235 tysięcy złotych. Wabikiem „zysk”
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Ogrody POLITYKI po raz osiemnasty
Wystartowały Ogrody Polityki
Utrudnienia w ruchu 13 i 14 czerwca