Stan infrastruktury miasta powinien być podstawą do analizy rozwoju urbanistycznego. Ulice, drogi, ogólnie komunikacja, sieć wodno-kanalizacyjna, energetyka, sieć gazowa, sieć cieplna, przestrzeń wspólna, tereny zielone, szkoły, przedszkola obsługa mieszkańców, stan zamożności no i to co jest charakterystyczne dla czasów obecnych... wzrost pojazdów. Kiedyś był jeden samochód na rodzinę, dziś mamy co najmniej dwa jeżeli nie więcej (!). Co z tego iż buduje się a infrastruktura trzeszczy w szwach... Kiedy coś nowego w infrastrukturze zbudowano? Niewydolność infrastruktury to widać choćby przy większych opadach deszczu lub w godzinach rannych i popołudniowych na ulicach zatkanych sznurami samochodów... Duża liczba pustostanów, terenów od, ,wieków, ,zablokowanych prywatą, no i nachalna patodeweloperka firm budowlanych spoza Elbląga! Robi się sypialnia bo brak miejsc pracy... Potrzeba nowego Hospicjum, cmentarza, bo część mieszkańców jest w terminie, ,św. Piotra, ,(!). To tak na początek z, ,lotu ptaka, ,.
No i mamy być wdzięczni panom z Warszawy, tak? Polityka to kulturotwórcze pismo. Były artykuły o Elblągu, jako pokłosie Ogrodów w zeszłych latach. A teraz? Promocja miasta leży.
A ul. Bema, Łęczycka to mistrzostwo ! Łącznie z poboczem. Ładny trakt, czy tam Urząd Miasta dociera? Przejazdy przez tory wyśmienity jakby czołgiem się jechało. No cóż wiocha, wiocha i nic poza tym. Nic się nie dzieje. Krzesłami potrafią tylko zarządzać w ratuszu.
@anonimowy d3bil - człowieniu myślący-inaczej, czy kiedykolwiek sam coś zrobiłeś dla innych? Ciekawe jakie trzeba mieć IQ, by w artykule o dziurach w mieście rzucać się do typa, który sam z siebie załatał jakieś 2 dziury - wyręczając miasto, i do tego zrobił to staranniej niż miejska ekipa "profesjonalistów"; ]... PS. ciekawe ile kosztuje załatanie takiej statystycznej dziury przez miasto.
Szacunek wielki dla wszystkich "Denarowców" za pasję. Trzymam kciuki za projekt Muzeum, a i przydałaby się może jakaś platforma do kontaktu - choć jakieś namiary. PS. w kolejce czeka także replika Truso... karygodny motyw we współczesnych dziejach miasta - z taką (niewykorzystaną) historią... to po prostu by się nie wydarzyło w byle jakim mieście tzw. Zachodu.
Dziadki, zastanówcie się, czy Elon Musk albo Donald Trump skorzystałby z takich inwestycji? Nie musicie ich lubić. Po prostu zastanówcie się, czy do nich też dzwonił jakiś losowy koleś i kazał zainstalować oprogramowanie do zdalnej kontroli telefonu lub komputera i dzięki temu zarobili miliony.
@KapitanSzyderca - A ty co klakier od tego nieudacznika noszowego? Noszowy musi odejść na taczce lub na noszach ale musi opuścić UM. Facet kompletnie nie nadaje się na to stanowisko. Obiecywali miliardy z KPO że to będzie dobry czas dla Elbląga ale jest odwrotnie. KOwcy muszą wyjechać na taczkach. Koniec żartów pora ich wykurzyć!
@Władca z Trójmiasta - Chyba młody jesteś, a może po prostu nie wiesz jak Olsztyn zaczął drenowć Elbląg po powstaniu warmińsko-mazurskiego. Jak zabierali sprzęty, meble nawet z naszych urzędów. Jak leczyli swoje kompleksy wobec Elbląga obcinając kasę na wszystko. Miasto zbiedniało pod ich rządami. Można by pisać i pisać...
@Driwercop 1702 - Wsxystkie biegi w Polsce z miast powinny zniknąć poza centrum do lasów i parków niech tam biegają a nie ludziom utrudniać życie dojazd do pracy itp.
Cóż, fajny festiwal, w tym roku może mniej spektakularny niż dawniej, ale i tak ciekawy, wszystko fajnie, ale... W całym programie nie ma w ogóle kultury elbląskiej. Nie przypominam sobie, żeby na Ogrodach kiedykolwiek występował jakiś elbląski wykonawca albo dyskutował elbląski pisarz. Może się mylę. Jednak tak jak jest teraz, ta impreza to taki kulturalny kolonializm.
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Nareszcie weekend: Bieg Piekarczyka, Ogrody Polityki, Watch Docs
Centrum dla ROD, osiedla na polach. Plan ogólny pod lupą (opinia nadesłana)
Ogrody POLITYKI po raz osiemnasty
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
Elbląski Denar świętuje 20. urodziny
Wystartowały Ogrody Polityki
Oszukany na 235 tysięcy złotych. Wabikiem „zysk”
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Ogrody POLITYKI po raz osiemnasty
Wystartowały Ogrody Polityki
Utrudnienia w ruchu 13 i 14 czerwca
Utrudnienia w ruchu 13 i 14 czerwca
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Nareszcie weekend: Bieg Piekarczyka, Ogrody Polityki, Watch Docs
„Ubytki w nawierzchniach pojawiają się dynamicznie”
Ogrody POLITYKI po raz osiemnasty