Prawda jest taka że jakby ludzie chcieli tą koleją jeździć to by jej nie zlikwidowano. Teraz każdy ma samochód i tak jak ktoś wyżej napisał, czekać na pociąg i jeszcze się nim wlec na co dzień to mija się z celem. Tu jedyna opcja to kolej która by kursowała w sezonie. Należy pamiętać że są tam też drezyny, otwarcie kolei nawet na sezon równa się z likwidacją kolei drezynowej, chyba że będzie kompromis.
I teraz pytanie czy te nieudolne władze miasta, będą w stanie ogarnąć temat reaktywacji linii kolejowej 254,gdyż jest to słuszna inwestycja w rozwój regionu. Ale jak się sprzedaje budynek dworca Elbląg Zdrój, to słabo widzę.
Fajnie by było, bo to również atrakcja turystyczna i myślę że największe zainteresowanie byłoby w sezonie. Może rozwinęła by się turystyka nad Zalewem Wiślanym, hotele, restauracje itd. To byłby bogaty region, zarządzający tylko trochę muszą ruszyć mózgownicą!
Nie jest tak, że gdyby ta kolej była potrzebna dla celów innych niż turystyczne, to działałaby do dzisiaj? Może jednak okazało się, że jeśli dziś praktycznie w każdym domu jest conajmniej jeden samochód, a odległość nawet z Tolkmicka to ledwie 20km i może 25min jazdy, to nikomu nie chce się iść i czekać na peronie na pociąg, nie mówiąc o zgraniu go z godzinami pracy? Kolej wąskotorowa w NDG działa sezonowo i może to jest także tutaj jedyna słuszna opcja (z ogromnym nakładem na promocję). W przeciwnym wypadku mimo nakładu i przywrócenia tej linii skończy po paru latach tak, jak już raz skończyła.
@:)) - ja myślałem, że konsultant to mieszkaniec Elbląga, a rzeczywistość weryfikuje, że to konsultacje z Ai tyle, że w Elblągu. Ale nie liczyłbym, że zarządzający miastem między sobą rozstrzygną dla wszystkich tam w UE
21wiek dane ubezpieczanych na nośnikach elektronicznych, zero odpowiedzialności za błędy, wieczny stres bo zabrakło kawy w szklanych pałacach, wczasy na Majorce, 5400 na rękę dla stażystki, tworzenie idiotycznych przepisów dla dobra klienta, ale mam dobrą radę jak wam mało ! u Wójcika są przyjęcia do pracy i też dobrze płacą.
te PLANY OGÓLE to kolejny podstęp jakiejś glob-korpo-banksterki :/ i ograniczenie rozwoju kraju... Pamiętajcie ludzie - jeśli zobaczycie na Waszych działkach jakieś dziwne oznaczenia - np. "SO" = Strefa Otwarta - natychmiast zgłaszajcie sprzeciw do Waszej gminy - bo "do końca świata" raczej nic legalnie nie wybudujecie na takiej działce. To jest po prostu (kolejny) skandal. Zainteresujcie się swoimi działkami, bo urzędnik zrobi to za Was - a że jak zwykle tempo jest szybkie, to na chybcika zlecają to jak leci różnym firmom, albo biorą na rympał ze zdjęć satelitarnych i patrzą tylko pobieżnie czy coś widać na działce, jeśli nie - cała reszta ląduje w kategorii "SO" czy jakiejś tam naturalno-rekreacyjnej. Los Waszych działek jest w Waszych rękach.
@KolejnaElblag - Bo wsiadam w pociąg w Elblągu i wysiadam w Warszawie. Bez żadnych przesiadek, bez czekania zima na peronie w Malborku, bez stresu że nie zdarzę na przesiadkę (ostatnio nie zdążyłem i czekałem 1.5h w Malborku). Jak ktoś lubi biegać po dworcu z walizkami niech jedzie przez Malbork. Ja chciałbym wsiąść w pociąg w Elblągu i wysiąść w Warszawie. Ty możesz jeszcze zrobić sobie ze dwie przesiadki jak lubisz.
@Miałeś... - a co zrobil by poseł Śliwka gdyby został prezydentem - nic. Tłumaczenie bylo by jedno zły rząd nie chce dać pieniędzy na samorząd elbląski.
Przecieram ocz, bo nie wierze" "pracować będziemy w Gdańsku, a wygodnie będziemy mieszkać w Elblągu". Czyli zrobienie z Elblaga sypialni to ma byc ten awqans miasta?
Podoba mi się to podejście, kupię sobie najmniejszą działkę za 480tyś + VAT z przeznaczeniem pod drogę- to chyba będę biletował przejazdy tą drogą jak autostrady.
Tragiczni oni są, zamiast porozmawiać, wytłumaczyć, pouczyć, to najważniejsze dowalić 1000 zł mandatu ! I jeszcze zgłosić do sądu rodzinnego ! No jakiś cyrk. Dzieciak zrobił głupotę, bo poszedł na wagary pojeździć hulajnogą na odludziu, a milicjanci potraktowali ich jak rodzinę patologiczną! Cyrk!
Wszystko fajnie pięknie, milicja jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zamiast po prostu zadbać o bezpieczeństwo dziecka to dowaliła na dokładkę 1000 zł mandatu. Po prostu brawo milicja, szapo ba!
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Czy Kolej Nadzalewowa powróci?
Kordykiewicz opuszcza Olimpię
Ten plan zdecyduje o kierunkach przestrzennego rozwoju Elbląga. Ruszają konsultacje
Kolej na Żuławy z miejscem w krajowych planach
Do Warszawy w niecałe dwie godziny?
Strajk ostrzegawczy w ZUS
Ten plan zdecyduje o kierunkach przestrzennego rozwoju Elbląga. Ruszają konsultacje
Do Warszawy w niecałe dwie godziny?
Kolej na Żuławy z miejscem w krajowych planach
Lasy Nadleśnictwa Elbląg będą pełniły funkcję obronną
Kordykiewicz opuszcza Olimpię
Bez kasku, bez karty i na wagarach
Do Warszawy w niecałe dwie godziny?
Działki w Elblągu tanieją o 20 procent. Które?
Kordykiewicz opuszcza Olimpię
Bez kasku, bez karty i na wagarach
Bez kasku, bez karty i na wagarach