UWAGA!

----
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)

Komentarze w kolejności zamieszczania

  • Bez kasku, bez karty i na wagarach

    Pamietajmy ze prawnie dotyczy to hulajnogi elektrycznej a noe zwyklej hulajnogi na niej kasku dzieci nie potrzebuja choc jest wskazana
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Paweł90(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    @Tutejszy33 - Transportu spod rzekomego portu w Elblagu nie zlikwidowano, na Zdrój i na mazurską są nadal czynne tory, co do szkół to i pracy oraz dla seniorów to nie skorzystają albo niewiele, nie opłaca siędziś wsadzać kasę a za parę lat zamykać
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    @Tutejszy33 - Z tym transportem dla seniorów to nie przesadzaj, bo jaki starszy człowiek wejdzie do wagonu, jeśli mają oni trudności z poruszaniem się? O wiele łatwiejszy dostęp byłby, gdyby platformy peronów były równe i pozwalałyby prosto wejść do wagonu, a także dostęp do dworców i przystanków byłby umożliwiony - teraz starsi i mniej sprawni mają nieustanny triathlon...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    12
    RodemzElbląga(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    @ciuch_ciuch - Na mecze Startu garstka utrzymuje klub, bo jest manager. A ty w pesymistycznej wersji jakbyś zakładał, że weźmiesz na barana panią z kogutem na głowie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    8
    Kreizi bit(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Z wielkim sentymentem do tej trasy, ale ona ma rację bytu może tylko w sezonie letnim. Ta część nie ma zaplecza turystycznego. To nie czasy zakładów, ośrodków wczasowych. Najnormalniej bardzo mało ludzi zwiedza wysoczyznę, co widać będąc na miejscu. Lepiej zrobić trasę rowerową, jak to robią w innych miejscach. Sprawdźcie dane o ile zwiększa się ruch turystyczny w miejscach gdzie zrobili takie trasy rowerowe. Takie czasy, że ludzie jadą kilkaset km autem, żeby przejechać kilkadziesiąt rowerem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    18
    otak(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Czas najwyższy aby ta kolej wróciła. Powody proste przykłady.1 Transport z portów o ile przekop wreszcie ruszy.2 Turystyka.3 Nie wszyscy mają auta w okolicy i transport dla seniorów.4 Transport ludzi ze szkoły, pracy i do pracy, na grzyby, owoce leśne.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    19
    6
    Tutejszy33(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    @Zwolennik kolei nadzalewowej - Zwolennik, a jesteś gotów przeznaczyć swoje pieniądze z podatków na ten cel? Czy tylko tak mówisz bo ci się wydaje, że ktoś za to zapłaci? My wszyscy zapłacimy.
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Mnie się wydaje, że to ma sens, tylko w sezonie turystycznym letnim.
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    @Zwolennik kolei nadzalewowej - I pewnie zainwestujesz w jakiś hotel lub restaurację i będziesz bogaty. I tak sobie myślisz i myślisz i ruszasz mózgownicą i już jesteś bogaty.
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Prawda jest taka że jakby ludzie chcieli tą koleją jeździć to by jej nie zlikwidowano. Teraz każdy ma samochód i tak jak ktoś wyżej napisał, czekać na pociąg i jeszcze się nim wlec na co dzień to mija się z celem. Tu jedyna opcja to kolej która by kursowała w sezonie. Należy pamiętać że są tam też drezyny, otwarcie kolei nawet na sezon równa się z likwidacją kolei drezynowej, chyba że będzie kompromis.
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    I teraz pytanie czy te nieudolne władze miasta, będą w stanie ogarnąć temat reaktywacji linii kolejowej 254,gdyż jest to słuszna inwestycja w rozwój regionu. Ale jak się sprzedaje budynek dworca Elbląg Zdrój, to słabo widzę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    26
    10
    1125.(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Fajnie by było, bo to również atrakcja turystyczna i myślę że największe zainteresowanie byłoby w sezonie. Może rozwinęła by się turystyka nad Zalewem Wiślanym, hotele, restauracje itd. To byłby bogaty region, zarządzający tylko trochę muszą ruszyć mózgownicą!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    29
    7
    Zwolennik kolei nadzalewowej(2026-06-17)
  • Czy Kolej Nadzalewowa powróci?

    Nie jest tak, że gdyby ta kolej była potrzebna dla celów innych niż turystyczne, to działałaby do dzisiaj? Może jednak okazało się, że jeśli dziś praktycznie w każdym domu jest conajmniej jeden samochód, a odległość nawet z Tolkmicka to ledwie 20km i może 25min jazdy, to nikomu nie chce się iść i czekać na peronie na pociąg, nie mówiąc o zgraniu go z godzinami pracy? Kolej wąskotorowa w NDG działa sezonowo i może to jest także tutaj jedyna słuszna opcja (z ogromnym nakładem na promocję). W przeciwnym wypadku mimo nakładu i przywrócenia tej linii skończy po paru latach tak, jak już raz skończyła.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    22
    35
    ciuch_ciuch(2026-06-17)
  • Kordykiewicz opuszcza Olimpię

    Tak sobie myślę, że nowym trenerem zostanie..... Michał Pietroń
  • Ten plan zdecyduje o kierunkach przestrzennego rozwoju Elbląga. Ruszają konsultacje

    @:)) - ja myślałem, że konsultant to mieszkaniec Elbląga, a rzeczywistość weryfikuje, że to konsultacje z Ai tyle, że w Elblągu. Ale nie liczyłbym, że zarządzający miastem między sobą rozstrzygną dla wszystkich tam w UE
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Prężenie ust Polsk.(2026-06-17)
  • Kolej na Żuławy z miejscem w krajowych planach

    Gawiedz każdą obiecanię łyknie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    obibok(2026-06-17)
  • Do Warszawy w niecałe dwie godziny?

    Srednia prędkosć 150 km/h. Jaka maksymalna ?
  • Strajk ostrzegawczy w ZUS

    21wiek dane ubezpieczanych na nośnikach elektronicznych, zero odpowiedzialności za błędy, wieczny stres bo zabrakło kawy w szklanych pałacach, wczasy na Majorce, 5400 na rękę dla stażystki, tworzenie idiotycznych przepisów dla dobra klienta, ale mam dobrą radę jak wam mało ! u Wójcika są przyjęcia do pracy i też dobrze płacą.
  • Ten plan zdecyduje o kierunkach przestrzennego rozwoju Elbląga. Ruszają konsultacje

    te PLANY OGÓLE to kolejny podstęp jakiejś glob-korpo-banksterki :/ i ograniczenie rozwoju kraju... Pamiętajcie ludzie - jeśli zobaczycie na Waszych działkach jakieś dziwne oznaczenia - np. "SO" = Strefa Otwarta - natychmiast zgłaszajcie sprzeciw do Waszej gminy - bo "do końca świata" raczej nic legalnie nie wybudujecie na takiej działce. To jest po prostu (kolejny) skandal. Zainteresujcie się swoimi działkami, bo urzędnik zrobi to za Was - a że jak zwykle tempo jest szybkie, to na chybcika zlecają to jak leci różnym firmom, albo biorą na rympał ze zdjęć satelitarnych i patrzą tylko pobieżnie czy coś widać na działce, jeśli nie - cała reszta ląduje w kategorii "SO" czy jakiejś tam naturalno-rekreacyjnej. Los Waszych działek jest w Waszych rękach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    2
    WolneMedia.pl(2026-06-17)
  • Do Warszawy w niecałe dwie godziny?

    @KolejnaElblag - Bo wsiadam w pociąg w Elblągu i wysiadam w Warszawie. Bez żadnych przesiadek, bez czekania zima na peronie w Malborku, bez stresu że nie zdarzę na przesiadkę (ostatnio nie zdążyłem i czekałem 1.5h w Malborku). Jak ktoś lubi biegać po dworcu z walizkami niech jedzie przez Malbork. Ja chciałbym wsiąść w pociąg w Elblągu i wysiąść w Warszawie. Ty możesz jeszcze zrobić sobie ze dwie przesiadki jak lubisz.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    elblagpieknemiasto(2026-06-17)

Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama