Galeria pod psem i kotem (Odc.363)
Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?
„Czas mijał, korespondencja rosła, a maszyny pozostawały...” (Głos z przeszłości, odc. 195)
- W budynku zajmowanym przez Gdańskie Zakłady Graficzne w Elblągu znajdują się maszyny zdemontowane po byłej niemieckiej fabryce pasów. Maszyny te od trzech lat zajmują połowę sali, w której mieści się introligatornia – pisała prasa w 1950 roku.
Cudzoziemiec o Elblągu: Żyjecie w jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie
Jako cudzoziemiec i osoba o innym kolorze skóry mieszkająca w Elblągu od ponad dekady, a także jako ojciec dwójki dzieci, chciałbym przedstawić swoją perspektywę na to, co się ostatnio dzieje — nie w samym mieście, ale w elbląskich grupach na Facebooku - napisał do nas jeden z mieszkających w Elblągu mężczyzn, pochodzący z Indii.
Czas na quiz! Z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej
40 lat minęło jak jeden dzień... - można by zaśpiewać słynny przebój z serialu „Czterdziestolatek”. Z tej okazji zapraszamy do zabawy z jubilatem – Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, który w tym roku świętuje 40-lecie.
Dawno temu w Elblągu... płonęła piwnica sklepu monopolowego
- Już jutro w witrynach sklepowych firmy Philipp Wollenberg pojawi się flaga z ręcznie haftowanymi obrazami z pracowni artystycznej J. Bornowskiego - pisała prasa w 1902 roku. O czym jeszcze?
Sobota dniem żałoby narodowej
Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy 26 kwietnia jest dniem żałoby narodowej. Dziś odbywają się uroczystości pogrzebowe zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny papieża Franciszka.
Młodość, sztuka, dyplom
W Galerii EL odbył się wernisaż wystawy Dyplomy 2025. Jest ona podsumowaniem pięcioletniego cyklu twórczej pracy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.
Szwedzi pilnują polskiego nieba
Szwedzki myśliwiec Grippen stacjonujący w Malborku został poderwany o lotu w odpowiedzi na obecność samolotu rosyjskiego w pobliżu przestrzeni powietrznej NATO.
Dodatkowe pieniądze z Unii także dla Elbląga?
Być może w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2027-2034 znajdą się dodatkowe pieniądze dla województw graniczących z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Założenia nowego instrumentu finansowego przedstawił europoseł Jacek Protas (KO) na dzisiejszej (25 kwietnia) konferencji prasowej.
Nareszcie weekend: Planszówki, koncert i parkowe aktywności
Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych - nareszcie nadchodzi wyczekiwany weekend. Co zrobić z wolnym czasem w Elblągu?
Poszukiwany listem gończym
Sąd Rejonowy w Elblągu poszukuje listem gończym - Dawid Jasiński s. Piotra lat 31, kara pozbawienia wolności w wymiarze 4 lat za czyn z art 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Ostatnie miejsce zamieszkania Pasłęk ul. Polna.
„Zainwestował” 180 tysięcy złotych… zupełnie niepotrzebnie
Pewien 68-letni mężczyzna z Elbląga zauważył w Internecie banerową reklamę ze zdjęciem premiera, który zachęcał do inwestowania w akcje znanej spółki skarbu państwa.
Zawody przyszłości odchodzą do przeszłości
Wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją dla edukacji i rynku pracy – to był temat dzisiejszej (24 kwietnia) konferencji zorganizowanej przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu i Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu. Wydarzenie zgromadziło do auli ANS przy Grunwaldzkiej przedstawicieli świata edukacji, nauki, biznesu, administracji publicznej oraz studentów elbląskiej uczelni.
Młodzież z Zespołu Szkół w Jegłowniku odwiedziła portEl.pl
Redakcję Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl odwiedzili dzisiaj (24 kwietnia) uczniowie Zespołu Szkół w Jegłowniku. Poznali pracę naszych dziennikarzy i fotoreporterów.
Były pracownik szpitala ponownie przed sądem
Skazany na dwa lata pozbawienia wolności za posiadanie i rozpowszechnianie w Internecie dziecięcej pornografii Dariusz C. wniósł apelację. Dzisiejsza (24 kwietnia) rozprawa przed Sądem Okręgowym w Elblągu odbyła się z wyłączeniem jawności, nie wiemy więc jakie nowe argumenty na swoją obronę chce przedstawić mężczyzna. Dariusz C. to były, wieloletni pracownik jednego z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
Ośmiolatka wbiegła pod audi
Na ul. Sadowej w Elblągu w środę doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dziecka. Ośmioletnia dziewczynka, wychodząc zza zaparkowanego pojazdu, nie zachowała należytej ostrożności i wbiegła wprost pod nadjeżdżające audi, uderzając w bok samochodu.
Najpierw wybuch, potem pożar
W jednym z domów w Jagodniku pod Elblągiem doszło ok. godz. 8 rano do wybuchu, a następnie pożaru. Poszkodowane są dwie osoby, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu z ogniem walczy 16 strażaków. Zobacz zdjęcia.
Dalej od prosektorium
Oddala się budowa prosektorium Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu. Studenci kierunków medycznych będą jednak mieli możliwość odbywania zajęć w Elblągu, w pomieszczeniach wynajętych od Szpitala Miejskiego w Elblągu.
Parlamentarne wydatki na biura
Kto kupił do swojego biura poselskiego dwie zmywarki, a kto lodówkę? Kto najwięcej wydał pieniędzy na pracowników biura poselskiego? Kto „wyjeździł” najwięcej pieniędzy? Zajrzeliśmy do sprawozdań z wydatkowania kwoty ryczałtu, przeznaczonego na prowadzenie biur poselskich elbląskich parlamentarzystów.























