Dookoła świata na rowerze i łodzi wiosłowej
On – instruktor tenisa, który nie lubi wody. Ona – oceaniczna łódź wiosłowa. I ten trzeci - rower. Dariusz Kotala chce... okrążyć kulę ziemską. Na lądzie będzie jeździł rowerem (i nigdzie się nie spieszył), Atlantyk i Pacyfik przepłynie na pokładzie łodzi wiosłowej „Złotoryjanka”. Łódź i podróżnika można znaleźć na przystani Grupy Wodnej. Zobacz zdjęcia.
Od zera do bohatera, czyli trzy dekady rozkwitu (Jak to z Plastykiem było, odc. 2)
W pierwszym odcinku publikacji poświęconej Spółdzielczym Zakładom Przemysłu Skórzanego „Plastyk” przedstawiłem jej trudne początki. W tym odcinku przedstawię jak to skromnie zapowiadające się przedsiębiorstwo ekspandowało przez blisko trzy kolejne dekady pod względem liczebności załogi, wielkości bazy produkcyjnej oraz wolumenu przychodu z działalności gospodarczej. To imponująca historia. Ilustrują ją statystyki jak z podręczników ekonomii. Ta historia nie wzięła się sama z siebie ani przez przypadek. Stworzyły ją upór, wizja ora ciężka i systematyczna praca. Żachnie się ktoś, a może i zadrwi, że to historia z PRL-u. Tak, owszem – ale jakże inspirująca, a przy tym elbląska! Myślę, że „Plastyk” to jedna z jaśniejszych kart powojennej historii gospodarczej naszego miasta - pisze Daniel Lewandowski.
Pałac nad jeziorem (Letnie przystAnki odc. 8)
Do większości miejsc, które chciałabym Wam pokazać w cyklu "Letnie przystAnki", zaprowadził mnie przypadek. Nie były to podróże zaplanowane, a raczej krótkie przystanki w dłużej trasie. Odkąd jestem dziennikarzem (czyli niemal od 17 lat) nie rozstaję się z aparatem, więc uzbierała się całkiem spora dokumentacja fotograficzna bliższych i dalszych ciekawych zakątków. Może i wy zrobicie sobie w którymś z nich krótką pauzę? Zapraszam na przystanek ósmy - Ponary. Zdjęcia.
Czas na quiz różności
Jest sobota, jest 12 pytań, i cztery warianty odpowiedzi. Stopień trudności też różny, handicap mają ci, którzy wiedzą, co się w Elblągu dzieje. Zapraszamy do zabawy.
Dawno temu w Elblągu… koło śpiewacze wystąpiło w Bażantarni
Koło śpiewacze Liederhain da swój ostatni tegoroczny koncert na świeżym powietrzu w przyszłą niedzielę w Bażantarni (niem. Vogelsang), chyba że pogoda nie dopisze. W takim przypadku zarząd koła zarezerwował Bażantarnię 24 sierpnia (AZ, piątek, 15.08.1902 r.).- pisała elbląska prasa w 1902 roku. Czy jeszcze żyli mieszkańcy Elbląga na początku XX wieku?
Kayah na Wyspie Spichrzów
Koncertową część Elbląskiego Święta Chleba rozpoczęła Kayah, która zaśpiewała swoje największe hity. Zobacz zdjęcia z wieczornego świętowania i film. W sobotę (23 sierpnia) kolejne koncerty na Wyspie Spichrzów.
Na straganie w dzień targowy...
Elbląskie Święto Chleba nieodłącznie wiąże się z jarmarkiem. Co można kupić na elbląskiej starówce? Zobacz zdjęcia.
Uderzyła w drzewo pod Młynarami
Około godz. 11 na drodze w Młynarskiej Woli 37-letnia kobieta, jadąca oplem vectrą, na łuku drogi straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo,
Tragiczny wypadek z udziałem 80-latki
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek wieczorem w Pasłęku. 80-letnia kobieta weszła na jezdnię pod koła nadjeżdżającego forda focusa. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń po przewiezieniu do szpitala...
Nareszcie weekend: Święto Chleba, sztuka nowocyrkowa i festiwal we Fromborku
Ten weekend zdominuje Elbląskie Święto Chleba. Na Wyspie Spichrzów odbędą się koncerty, na rzece rywalizować będą smocze łodzie. Warto też wybrać się do Fromborka na Future Frombork Festiwal.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają osób chętnych, by zaangażować się w wolontariat. Jak można pomóc tym, którzy potrzebują pomocy?
Trwa oczyszczanie Kumieli
Wody Polskie przeprowadziły wstępne działania porządkowe w obrębie koryta Kumieli. W ramach prac wykoszono trawy, roślinność oraz zarośla na odcinku zlokalizowanym w okolicach ul. Sienkiewicza i Parku Traugutta. To pierwszy krok w kierunku szerszego oczyszczenia rzeki i poprawy jej przepustowości.
Przejazd w Raczkach nieczynny
Do 23 sierpnia na przejeździe kolejowym w Raczkach Elbląskich trwają prace remontowe. Przejazd jest nieczynny.
Martwe ryby w rzece Elbląg. Prezydent zwołał sztab kryzysowy
Na powierzchni rzeki Elbląg, szczególnie w okolicy Mostu Niskiego, unosi się wiele martwych ryb – alarmują Czytelnicy. Jak ustaliliśmy, władze miasta poinformowały o tym odpowiednie służby. – Na miejscu byli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody – informują.
One wygrały bilety na Andre Rieu
W tym roku dyrygent i skrzypek Andre Rieu obchodzi 75. urodziny. W kinie Światowid można oglądać retransmisje koncertów maestro. Tym razem można wygrać dwie podwójne wejściówki: po jednej na retransmisję 22 sierpnia i 31 sierpnia.
Oferty pracy w PUP
Kilkadziesiąt ofert pracy czeka na chętnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu. Sprawdź, jakie branże potrzebują pracowników.
Uroki pływania, bóle parkowania (aktualizacja)
Przy dobrej pogodzie nowy basen otwarty w Elblągu cieszy się ogromną popularnością. Jak wskazuje nasz Czytelnik, ta popularność obiektu ma też swoją ciemną stronę, która daje o sobie znać jeszcze przed bramkami wejściowymi do parku wodnego: na parkingu i w jego okolicach. Zobacz zdjęcia wykonane 19 sierpnia.
Policjanci zatrzymali pseudokibiców podejrzanych o udział w bójce
Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 9 pseudokibiców, którzy brali udział w bójce na ulicy Narutowicza w Radomiu. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za udział w bójce, a za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Czytelnik: Na tym chodniku panuje bezprawie (aktualizacja)
Kierowcy wjeżdżający na chodnik i ścieżkę rowerową na Grunwaldzkiej – w takiej sprawie skontaktował się z nami nasz Czytelnik. Wskazuje, że piesi w tym miejscu nie mogą czuć się bezpiecznie.
Wrzesień z biegiem na 6 łap
Ogłaszamy rozpoczęcie zapisów na Wrześniowy Bieg na 6 Łap. Odbędzie się w sobotę , 6 września, o godzinie 11 w elbląskim schronisku OTOZ Animals na ul. Królewieckiej 233. Zapraszamy, jak zawsze, w pierwszą sobotę miesiąca (6 września) do sprawienia frajdy w postaci spaceru naszym schroniskowym czworonogom.























