Metamorfoza na Słonecznej. Hit czy kit?
Nowo budowana kamienica na rogu ul. Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich ma już gotową elewację, dzięki czemu przechodnie mogą ocenić, jak wpasowała się w miejsce, gdzie do niedawna stały jeszcze pawilony handlowe. Jak Wam się podoba ta zmiana? To hit czy kit?
Elbląg na dużym ekranie. Zaduszki filmowe
Już w środę, 5 listopada, w kinie Światowid kolejny seans „Elbląga na dużym ekranie”. Przypomniane zostaną sylwetki nieżyjących już elblążan, którzy za życia cieszyli nas swoim talentem, sukcesami sportowymi, byli podziwiani lub też poprzez swoją pracę i dokonania wpływali na jakość życia i rozwój naszego miasta.
Zaczynają zbierać podpisy w sprawie kolei
Ruch Obywatelski Nowy Elbląg poinformował o rozpoczęciu zbiórki podpisów w sprawie obywatelskiego projektu uchwały dotyczącej poparcia realizacji inwestycji kolejowych w Elblągu. O jakie inwestycje chodzi?
W tym tygodniu portEl poleca: spotkania, spacer i koncert
Co ciekawego będzie działo się w tym tygodniu? Jak w każdy poniedziałek przygotowaliśmy skrót najważniejszych wydarzeń.
Co słychać na Skrzydlatej?
O to pyta – konkretnie o charakterystyczne budynki zwane przez niektórych „barakami” – Rafał Traks (PiS) w swojej interpelacji. Wskazuje na „trudne warunki, w jakich żyją mieszkańcy”.
Remont u naczelnika i noblisty
Radne Iwona Łuczak i Jolanta Pękała (KO) postulują remont nawierzchni drogi wewnętrznej od ulicy Kościuszki do bloków przy ulicy Kościuszki i Sienkiewicza 1 i 2. – Droga jest betonowa, zniszczona, w bardzo złym stanie technicznym – wymieniają w interpelacji.
Propaganda nowym bogiem wojny
Czy Polska jest bezpieczna? Na czym polega wojna hybrydowa? Jak walczyć z rosyjską propagandą? Na pytania odpowiada prof. Krzysztof Żęgota, politolog i specjalista ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Galeria pod psem i kotem (Odc.388)
Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?
"Okrzykom i brawom nie było końca" (Głos z przeszłości, odc. 219)
- Sklep w Milejewie nie został na czas zaopatrzony w nawozy sztuczne przez GS Tolkmicko - pisała prasa w 1950 roku. Czym jeszcze żył region i miasto?
Pozostaną w naszej pamięci
W listopadzie szczególnie pamiętamy o tych, którzy już od nas odeszli. Wśród nich są osoby, które trwale zapisały się w życie całej elbląskiej społeczności. Przypominamy, kogo pożegnaliśmy w minionym roku.
Sprawa brutalnego napadu na Dąbrowskiego trafiła do sądu
Prokuratura Rejonowa w Elblągu zakończyła śledztwo w sprawie brutalnego napadu na jednego z mężczyzn, który w wyniku odniesionych ran zmarł w szpitalu. Skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Maciejowi H. Pozostałych napastników na razie nie udało się ustalić.
Czas na quiz. O elbląskich nekropoliach
Przed nami czas pełen zadumy, wspomnień, pamięci o bliskich i znajomych, których już nie ma z nami. Dlatego najnowszy quiz poświęcamy elbląskim cmentarzom. Sprawdź, ile o nich wiesz.
1 listopada bezpłatnie komunikacją miejską na cmentarz
Z uwagi na przewidywany wzmożony ruch pasażerski do cmentarzy od 25 października (sobota) planowane jest wzmocnienie komunikacji, szczególnie w kierunku cmentarza Dębica - informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.
Ruch drogowy wokół elbląskich cmentarzy
Jak będzie wyglądać organizacja ruchu przy elbląskich cmentarzach? Sprawdź, kiedy i gdzie będzie można dojechać autem, gdzie będą dodatkowe parkingi. Tradycyjnie zachęcamy mieszkańców i gości do korzystania z komunikacji miejskiej, by uniknąć stania w korkach.
Dawno temu w Elblągu... Do końca zbliżała się budowa kościoła na Zawadzie
Budowa nowego katolickiego kościoła na Zawadzie (niem. Pangritz Kolonie, chodzi o obecny kościół św. Wojciecha - red.) ma się stopniowo ku końcowi. W ostatnim czasie, […], wmurowano ołtarze i ustawiono ławki. Zamontowano również witrażowe okna, z wyjątkiem małych okien w chórze. Budowla nie zostanie ukończona w tym roku, ale być może będzie można już urządzić kościół i z niego korzystać. Na razie wystarczy ołtarz ze starego kościoła, który zostanie już ustawiony - informowała elbląska prasa w listopadzie 1902 r. O czym jeszcze pisała?
Inteligentna sygnalizacja po remoncie na Dąbka
Zakończono przebudowę torowiska wraz z odnową nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Al. Piłsudskiego. Ruszają odbiory i testy nowoczesnej, inteligentnej sygnalizacji świetlnej. Po ich zakończeniu ruch na skrzyżowaniu zostanie w pełni przywrócony, a pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z przystanków tramwajowych - informują władze miasta,
Kolizja z tramwajem
W piątek, 31 października ok. godz. 14:40, na ulicy 1 Maja kierująca osobowym peugeotem uderzyła w bok tramwaju.
W kwestii hali są przecieki
„To nieprawda, że dach przeciekał, tym bardziej że wcale nie padało” – to słynny cytat z ”Misia” Stanisława Barei. Elbląskim sportowcom do śmiechu wcale jednak nie jest, bo wystarczą niezbyt silne opady deszczu, a z dachu hali przy ul. Kościuszki woda leci ciurkiem wprost na parkiet.
Wieżowa już przejezdna
W piątek, 31 października, po godz. 15 zostanie udostępniona dla ruchu ul. Wieżowa - informuje Zarząd Dróg. Remont odcinka od ul. Pocztowej do Przymurze zrealizował i sfinansował deweloper, który zbudował obok budynek mieszkalny.
To się czyta
To się komentuje
Bądź na bieżąco, subskrybuj newsletterFotoreportEl























