Strona dla młodych rodziców
Ministerstwo Pracy i Polityki społecznej przygotowało ogólnopolski portal, który informuje o usługach opiekuńczych dla najmłodszych dzieci. Na stronie znaleźć można zarówno informacje dla rodziców, gmin odpowiedzialnych za żłobki i kluby dziecięce, jak i osób, które chcą świadczyć zarobkowo usługi opiekuńcze.
Smakołyki na Tłusty Czwartek
Ostatni czwartek karnawału otwiera czas zabaw ostatkowych. Do powszechnych zwyczajów tego dnia należy obecnie spożywanie pączków i faworków. Zobacz, jak zrobić je samodzielnie.
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie
Bezpieczeństwo naszych pociech w samochodach to bardzo trudny temat, dlatego poprosiliśmy eksperta Mateusza Hoffmann z sieci sklepów Jaś i Małgosia o odpowiedz na klika pytań.
Ubezpieczenie zdrowotne rolników po zmianach
Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie informuje, że od 1 lutego br. obowiązuje ustawa z 13 stycznia 2012 r. o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r., która na okres przejściowy do 31 grudnia 2012 r. określa podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne rolników oraz zasady ich finansowania.
Renta socjalna – wyższy limit zarobków
Osoby na rencie socjalnej bez żadnych konsekwencji mogą miesięcznie dorobić do swojego świadczenia 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Jest to ponad dwa razy więcej niż dotychczas.
Więcej znaczy bezpieczniej
Rowerzyści poruszający się po wydzielonych drogach rowerowych stykają się z ruchem samochodów prawie wyłącznie na skrzyżowaniach z ulicami podporządkowanymi. W wyobraźni kierowców tworzy to niekiedy wrażenie, że ruch rowerowy powinien odbywać się jedynie po wydzielonych drogach dla rowerów...
Sposoby na funkcjonowanie w mroźne dni
Czapka, rękawice, szalik, grube rajstopy, a w przypadku panów – kalesony. Do tego gorąca herbata z cytryną, miodem lub sokiem malinowym i większa ilość kalorii w pokarmach, bo organizm podczas walki z chłodami potrzebuje więcej energii.
Porady dla kierowców
Policja apeluje do kierowców, by zadbali o swoje bezpieczeństwo stosując się do kilku podstawowych zasad.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na stoku!
Zanim odepchniesz się kijkami, by ruszyć w dół po pięknej śnieżnej nartostradzie, pomyśl o swoim bezpieczeństwie!
Ostrożnie z fajerwerkami
Okres noworoczny tradycyjnie jest związany z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Przedstawiamy 10 rad bezpiecznego korzystania z fajerwerków - 10 rad jak 10 palców u obu dłoni, które chcielibyśmy mieć, także po skończonej zabawie.
Co zrobić z nietrafionym prezentem świątecznym?
Możliwości jest całkiem sporo. Nawet jeśli towar nie podlega reklamacji, sprzedawca może – choć nie musi – zgodzić się na przyjęcie jego zwrotu lub wymianę artykułu na inny. Jeśli reklamacja nie jest możliwa, pozostają rozwiązania alternatywne. Zobacz, jakie.
Święta pachnące staropolskim barszczem
Barszcz wigilijny według tradycji powinien być postny, przejrzysty i czerwony, o słodkawo-kwaśnym smaku. Podstawą dobrego barszczu jest świeży kwas buraczany, który najlepiej nastawiać 2-4 tygodnie przed przygotowaniem dania. Próby zakwaszania octem już wieki temu nazywane były profanacją kulinarną i barbarzyństwem.
Czad nie musi zabijać
Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski apeluje do mieszkańców regionu o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi, by uniknąć zaczadzenia. 5, 7 i 9 grudnia w godzi. 8-15 pod specjalnym, darmowym numerem telefonu 800 606 646 będzie można uzyskać wiedzę na temat zasad właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych.
Telekomunikacyjne ABC
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kompleksowe opracowanie poświęcone dobrym praktykom na rynku telekomunikacyjnym. Ma ono służyć abonentom, aby zawierali świadomie umowy z wybranym dostawcą usług. Zobacz, na co zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę.
Ważność umowy „na odległość” zawartej przez osobę niepełnoletnią
Osoba niepełnoletnia ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych, co oznacza iż praktycznie nie powinna zawierać umów sprzedaży. Może zdarzyć się sytuacja, iż uczeń pierwszej klasy liceum, za pośrednictwem Internetu dokona zakupu telefonu komórkowego. Poza tradycyjnym zaznaczeniem kwadracika przy oświadczeniu „tak. Mam ukończone osiemnaście lat”.
Zakupy w Internecie
Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej informuje, że od dnia 1 sierpnia do 31 grudnia 2011 r. realizuje projekt pt. „Zakupy w Internecie - konsumenckie ABC dla dzieci i młodzieży” finansowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta”.
Wadliwość towaru bądź usługi zakupionej „na odległość” – cz. 2
Dokonując zakupu towaru bądź usługi za pośrednictwem np. Internetu, katalogu, faksu czy też przez telefon, możemy być bardzo zadowoleni z zakupionego „dobra konsumpcyjnego”.
Wadliwość towaru bądź usługi zakupionej „na odległość” – cz. 1
Dokonując zakupu towaru bądź usługi za pośrednictwem np. internetu, katalogu, faksu czy też przez telefon, możemy być bardzo zadowoleni z zakupionego „dobra konsumpcyjnego”.
Konsumenckie ABC dla dzieci i młodzieży
Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej informuje, że od dnia 1 sierpnia do 31 grudnia 2011 r. realizuje projekt pt. „Konsumenckie ABC dla dzieci i młodzieży” finansowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Umowa „na odległość” a kredyt konsumencki
Nie ma przeszkód, aby towar zakapowany przez konsumenta „na odległość” a więc np. przez Internet bądź za pośrednictwem telefonu czy też z katalogu wysyłkowego, została przez nas sfinansowana kredytem konsumenckim.